1. Aprila 2021.

Grci “ukočili” Valensiju ka plej-ofu, Himki upisao 4. pobjedu u sezoni

Pirejci su napravili iznenađenje i naneli poraz timu Vanje Marinkovića i Nikole Kalinića, koji bi mogao da ih košta odlasku u plej-of.

Valensija sada ima skor 17-15, odnosno pobedu manje od Real Madrida i Baskonije, i nalazi se u teškoj situaciji.

Olimpijakos je već u drugoj četvrtini rešio pitanje pobednika u Fonteti kada je stekao 16 razlike, kasnije je prednost išla i do +33, a potom je domaćin ublažio poraz.

Najefikasniji je bio Saša Vezenkov sa 19 poena, jedan manje dao je Jorgos Printezis, a Oktavijus Elis 11.

Kod Valensije je Klemen Prepelič ubacio 12 poena, Vanja Marinković 10, a Kalinić osam.

Košarkaši Himkija uspeli su da dođu do 4. pobede u sezoni Evrolige pošto su u 32. kolu savladali Asvel na svom parketu posle produžetka rezultatom 87:85.

Ruski tim je u trećoj četvrtini imao 15 poena razlike, a u poslednju je ušao sa +11.

Međutim, Francuzi su se vratili serijom 10:0 i ušlo se u neizvesnu završnicu koja je otišla u dodatnih pet minuta.

No, ono što nisu uspeli u finišu regularnog dela, Himki je uspeo u produžetku.

Najefikasniji je bio, naravno, Aleksej Šved sa 32 poena i četiri asistencije, ali ga je izvanredno pratio Džordan Miki sa 28 poena i devet skokova.

Na drugoj strani je Jabusel bio najbolji sa 24 poena i 10 skokova, Fal je ubacio 12, a Kol i Noua po 10 koševa.