„Somnio”, na latinskom znači „sanjam”, a plovilo su osmislile kompanije „Vinč dizajn” i „Tilberg dizajn” iz Švedske.
Jahtu će izraditi norveški dizajner i graditelj brodova VARD po ceni od oko 600 miliona dolara.
Gigantsko plovilo biće opremljeno sa 39 apartmana na šest spratova, kao i restoranima, barovima i klubom na brodskoj plaži.
Međutim, postupak kupovine apartmana je „samo po preporuci”, a cene stanova počinju od nešto više od 11 miliona dolara.
Portparol projekta potvrdio je za Si-En-En trevel da su neki već kupljeni.
Identitet vlasnika će se držati u tajnosti, a oni koji će postati vlasnici apartmana koji nose oznaku sedam zvezdica, imaće svoj prostor izrađen po specijalnim željama i potrebama.
Svaki od 39 apartmana imaće pristup teretani, biblioteci, a tu su i brojni zatvoreni prostori i oni na otvorenom – namenjeni šetnji, uživanju i rekreaciji.
Briga za zdravlje budućih stanara luksuznih apartmana takođe je uzeta u obzir, posebno u svetlu pandemije, a tim dizajnera naglašava da će „medicinska nega biti u najvišem rangu”.
„'Somnio’ će biti jedina superjahta za stanovanje na svetu a dizajnirana je tako da poštuje standarde koji su srazmerni različitim potrebama i prilikama”, rekao je kapetan Erik Brede, suosnivač projekta.
Izovr. RTS