3. Novembra 2019.

Goleada u Pamploni, pobjede Eibara i Hetafea

Osasuna je kod kuće bila bolja od Alavesa (4:2), Hetafe je slavio u vigu protiv Selte (1:0) dok je Eibar takođe kao gost bio bolji od Leganesa (2.1).

U Pamploni videli smo šest golova, tri penala, na kraju, bodovi idu na konto domaćina.

Ruben Garsija je u 20. minutu doneo prednost Osasuni. Utrčao je pravovremeno i sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu Alavesa.

Šest minuta kasnije, posle centaršuta sa leve strane Luis Avilja je volej udarcem smestio loptu u desni donji ugao gola gostiju.

Minut kasnije gosti su smanjili sa bele tačke, strelac je bio Viktor Lagvardija, da bi duboko u nadoknadi prvog poluvremena, tačnije šestom minutu iste, bio dosuđen novi penal, ovog puta za Osasunu koji je Ruben Tores pretvorio u 3:1.

U nastavku, Lukas Perez je drugi penal za goste, u 51. minutu, pretvorio u pogodak smanjivši na 3:2, da bi Huan Viljar četiri minuta kasnije, posle novog penala za domaći tim postavio konačnih 4:2.

Pobedu Hetafeu i Vigu protiv Selte doneo je Kenedi u 37. minutu.

Došao je do lopte gotovo na polovini terena, vukao je po levoj strani, a potom preciznim udarcem iskosa sa desetak metara zatresao mrežu.

Leganes je u šestom minutu meča sa Eibarom poveo preko En Nesirija, ali su gosti uspeli da načine preokret.

Ćarles je u 17. minutu posle centaršuta sa leve strane glavom matirao golmana domaće ekipe, da bi u finišu meča, tačnije u 84. minutu na pas Oreljane, Kike rutinski zatresao mrežu za konačnih 1:2.