30. Septembra 2019.

Goleada na “Sančes Pishuanu” – Sevilja bolja od Sosijedada

Na stadionu “Ramon Sančes Pishuanu” viđen je pravi spektakl – mnogo šansi, golova, preokreta i na kraju trijumf domaćih.

Već u 4. minutu “pao” je prvi gol, a vođstvo gostima doneo je Mikel Ojarzabal.

Sevilja do izjednačenja je došla preko Nolita, pošto je krilni napadač u 18. minutu odlično reagovao posle asistencije Banege.

Preokret na meču u 47. minutu donosi Lukas Okampos, da bi dupliranje prednosti i pobedu nagovestio Franko Vaskes u 80. minutu.

Klub iz Baskije se nije predavao, pa je Portu na asistenciju Odegarda smanjio vođstvo domaćih i doneo nadu svojoj ekipi.

Ipak, to je bilo sve na ovom meču i sada obe ekipe nakon sedam odigranih kola imaju po 13 bodova.

Ranije u toku dana, u meču ekipa sa sredine tabele, bodove su podelili Levante i Osasuna (1:1).

Prednost domaćima doneo je Ernani u 4. minutu, da bi konačan rezultat meča postavio Garsija u 57. minutu.