20. Marta 2022.

Golčina Tadića u pobjedi protiv Fejenorda

Reprezentativac Srbije je bio najzaslužniji za preokret i na kraju pobedu Ajaksa u meču sa Fejenordom, 3:2 (1:2).

Tadić je u 78. minutu postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane.

Svi su očekivali centaršut, pa i golman Fejenorda, ali je maestralni Tadić sjajno zafelširao loptu i poslao je u dalji ugao za izjednačenje, 2:2.

Fejenord je poveo golom Sinistere u osmom minutu, da bi Sebastijan Ale izjednačio u 24.

Četiri minuta kasnije Til je doneo novu prednost ekipi iz Roterama i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Potom je Tadić pogodio za 2:2, da bi pobedu “kopljanicima” doneo Entoni u 86. minutu na na asistenciju Nikolasa Taljifika.

Entoni je u nadoknadi vremena isključen, ali Fejenord nije imao vremena da se vrati u meč.