16. Marta 2021.

“Golčina” Grizmana i laka pobjeda Barselone

Barselona je na Nou Kampu dočekala poslednjeplasiranu Uesku u poslednjem meču 27. kola španske LaLige.

Nije Barsi dugo trebalo da dođe do prvog pogotka, pošto je Lionel Mesi već u 13. minutu zatresap mrežu nejakih gostiju.

Dvadesetak minuta usledila je “golčina” Antoana Grizmana, pravi “projektil” ispaljen sa velike udaljenosti završio je ispod mesta gde se spajaju prečka i stativa i golman Ueske nije imao šansu.

Ipak, Ueska je smanjila na 2:1 u finišu prvog poluvremena. To su učinili sa “bele tačke”, a precizan je bio Mir u 45. minutu utakmice, pa smo sa 2:1 u korist Barselone otišli na poluvreme.

Već na startu drugog poluvremena, Barsa je pogodila mrežu Ueske po treći put. Mesi je sjajno pronašao Minguesu, a ovaj se upisao u strelce za sigurnu prednost od 3:1.

Za konačnih, 4:1, postarao se Mesi u prvom minutu sudijske nadoknade.