3. Maja 2019.

Gol Lukića u velikom gradskom derbiju, Ronaldo sprečio slavlje Torina

U velikom gradskom derbiju, “Derby della Mole”, srpski fudbaler Saša Lukić postigao je prelep pogodak u 18. minutu, ali je Kristijano Ronaldo u završnici meča sprečio slavlje “Bikova”.

Vezista Torina oduzeo je loptu Pjaniću, potom je šutirao u dalji ugao, a golman Juventusa nije imao šanse. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 za goste.

20.30 Milan – Bolonja

Igrao je Torino veoma dobro, Juventus je očekivano bio dosta agresivniji u drugom periodu igre i to im se isplatilo.

Spinacola je posleo odličan centaršut u srce šesnaesterca, a Ronaldo je neverovatnim skokom, a potom i udarcem glavom, savladao Sirigua. Portugalac je još jednom demonstrirao sjajnu igru u vazduhu.

Igrao se 84. minut kada je Kristijano postigao izjednačujući gol. Do kraja susreta domaći sastav je pokušao, ali je Torino uspeo da se odbrani i dođe do veoma važnog boda.

Gostujućim navijačima ostaje gorak ukus posle velikog derbija, pošto su vodili skoro 70 minuta, a onda su primili pogodak. Ipak, ovo je dobar rezultat za njih, s obzirom na protivnika, koji je ubedljivo prvoplasirani.

Posle 35 odigranih utakmica Juventus ima 89 bodova, dok je Torino šesti sa 57.

U narednom kolu Torino čeka Sasuolo, dok Juventus gostuje u Rimu “Vučici”.