2. Maja 2019.

Gol Jovića i remi u Frankfurtu, Arsenal lako protiv Valensije

Srpski fudbaler Luka Jović postigao je jedini pogodak na meču za domaći sastav. Kostić je u 23. minutu sjajno asistirao ka mladom napadaču, koji je još lepše glavom savladao Kepu.

Dobar meč odigrao je i treći srpski fudbaler Mijat Gaćinović, koji je odigrao devedeset minuta, baš kao i Kosti i Jović.

Liga Evrope, polufinale:

Ajntraht – Čelsi 1:1 (1:1)
(Jović 23 – Pedro 45)

stadion: Komercbank arena
sudija: Karlos del Sero

Ajntraht: Trap – Hintereger, Hasebe, Abraham – Falete, Fernandes, Rode, Da Kosta – Kostić, Gaćinović, Jović.

Čelsi: Kepa – Emerson, Kristensen, Luis, Aspilikueta – Loftus-Čik, Žoržinjo, Kante – Vilijan, Pedro, Žiru.

Na drugoj strani strelac bio je Pedro u 45. minutu. Čelsi je bio mnogo bolji protovnik u većem delu utakmice i zasluženo su izborili remi.

Loftus-Čik, koji je odigrao sjajan meč, krajem prvog poluvremena asistirao je Špancu, ovaj je uspeo da se namesti na šut i levom nogom savldao je Trapa. Sa rezultatom 1:1 otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Na startu drugog perioda igre gosti iz Londona bili su mnogo bolji protivnik. Stvarali su šansu za šansom, ali nisu uspeli da iskoriste inicijativu.

Najbolju priliku imao je David Luis, koji je u 60. minutu pogodio prečku. Brazilc sjajno je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije imao sreće.

Ajntraht je deloveo veoma loše, bilo je pitanje trenutka kada će Čelsi doći do prednosti, međutim uspeli su da odole. Preko potrebnu energiju domaći sastav energiju dobio je ulaskom Pasijensije.

Krenuli su da stvaraju šanse, veoma dobru imao je Abraham u 85. minutu, ali je šutirao glavom preko gola.

U završnici duela ekipe nisu rizikovale, kao da su bile zadovoljne rezultatom 1:1, što znači da će u Londonu biti sve otvoreno. Revanš utakmica igra se za nedelju dana.

Drugi polufinalni par obeležio je Aleksandar Lakazet, koji je sa dva gola doneo trijumf Arsenalu nad Valensijom.

Fudbaleri Arsenala savladali su Valensiju sa 3:1 na svom stadionu u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope.

Arsenal – Valensija 3:1 (2:1)
(Lakazet 18, 26, Obamejang 91 – Diakabi 11)

stadion: Emirejts
sudija: Klemen Turpan

Arsenal: Čeh – Kolašinac, Kosjelni, Sokratis, Mustafi – Džaka, Guendozi – Ezil, Mejtland-Najls, Lakazet – Obamejang

Valensija: Neto – Pikini, Garaj, Gabriel, Dijabi, Gaja – Gedeš, Ronkalja, Pareho, Soler – Rodrigo.

Polufinale Lige Evrope je počelo, četiri ekipe se bore za plasman u finale, koje će nam dati odgovor na pitanje ko će ove sezone osvojiti drugo po rangu prestižno evropsko takmičenje i ko će naredne sezone igrati u Ligi šampiona.

Arsenal je tako na “Emirejtsu” dočekao ekipu Valensije, koja je spremna došla na gostovanje u London, a imali su dovoljno smelosti da “ošamare” Arsenal, pošto su do vođstva došli već u 11. minutu utakmice, kada je Diakabi nakon kornera ubacio loptu u gol.

Nije ta prednost Valensije dugo trajala, pošto je Arsenal došao do izjednačenja samo sedam minuta kasnije, a strelac je bio francuski napadač, koji je nekada igrao za ekipu Liona – Aleksandar Lakazet.

Isti igrač je doneo “Tobdžijama” i totalni preokret, pošto je mrežu Valensije zatresao po drugi put u 26. minutu utakmice i sa ovim rezultatom se otišlo na veliki odmor, iako je u prvih pola sata delovalo da ćemo gledati pravu goleadu.

Mirnije se ušlo u drugih 45 minuta, nije bilo previše prilika i ostaje zapamćen jedan opasniji udarac Arsenalovog veznog fudbalera Matea Genduzija, koji ruku na srce nije igrao baš najbolje.

Iako se činilo da više golova neće biti, to je poništio Pjer Emerik Obamejang koji je na asistenciju Seada Kolašinca postigao treći pogodak u prvom minutu sudijske nadoknade i tako postavio konačnih, Arsenal – Valensija 3:1.

Naredni meč je na programu u Valensiji za sedam dana, Arsenal ima lepu prednost od dva gola i čovek koji itekako ima iskustva u osvajanju trofeja Lige Evrope, pošto je sa ekipom Sevilje to već činio. Valensija nikako nije bez šansi tako da će revanš biti veoma zanimljiv.