29. Septembra 2019.

Gol i asistencija Milinković-Savića, poraz Bolonje, Kolarov promašio penal

Ovo je njihov treći trijumf u sezoni, a strelac vodećeg gola za nebesko-plave bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

On je u 7. minutu meča na asistenciju Čira Imobilea “školski” plasirao loptu iza golmana gostiju Andreja Radua.

Nakon tog pogotka, domaći su nastavili da rešetaju mrežu Đenoe, a u strelce su se još upisali Stefan Radu, Felipe Kaisedo, na asitenciju Milinković-Savića i Imobile.

Njihov najveći rival Roma, nekako je uspela da minimalnmi rezultatom (1:0) savlada Leče na gostovanju.

Strelac jedino gola bio je Edin Džeko u 56. minut, nakon centaršuta Henrika Mhitarjana, a u 80. minutu je Aleksandar Kolarov promašio jedanaesterac.

Istim rezultatom Udineze je bio bolji od Bolonje, našeg trenera Siniše Mihajlovića, a pobedonosni pogodak viđen je u 27. minutu, kada je Stefano Okaka udarcem glavom pogodio mrežu gostiju.

U prvom terminu nedeljnog programa, Napoli je savladao Brešu sa 2:0.

Domaći, nakon poraza kod kuće u prošlom kolu od Kaljarija, jednostavno su morali da pobede novajliju u ligi.

Na pauzu su otišli sa prednošću od dva gola, a strelci su bili Manolas i Mertens.

Jedini pogodak za goste postigao je Mario Baloteli u 67. minutu, ali više od ovoga Breša nije mogla.