7. Augusta 2019.

Fudbaleri Zvezde ubijeđeni da prolaze dalje, trener Kopenhagena tvrdi da nije bilo “pljačke”

Štoper Crvene zvezde Miloš Degenek smatra da je njegov tim bio mnogo bolji od Kopenhagena u prvom meču III kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su remizirali 1:1 sa danskim šampionom iako su vodili do 84. minuta.

“Mislimo da smo bili mnogo bolji. Pogotovo prvo poluvreme. Bili smo dominantni. U drugom smo se, ne povukli, već je utakmica krenula tim tokom. Mislim da smo odigrali dobru utakmicu“, rekao je Degenek.

Kopenhagen je izjednačio iz sumnjivog penala koji je svirao Portugalac Tijago Martins.

“Penal nisam video. Meni je njihov levi bek rekao da se igrač bacio. Ali dobro, penal, gol, 1:1. I prošle godine je bilo 1:1 protiv Suduve, pa smo posle prošli dalje”
.

Revanš je sa sedam dana u Kopenhegenu, Zvezda mora da juri gol.

“Očekujemo da će u Danskoj biti dosta naših navijača, da ćemo da “izginemo”, ako treba i hitna da nas vozi sa terena ali da prođemo dalje”.

Fudbaler Crvene zvezde Dušan Jovančić bio je rezočaran krajnjim ishodom meča sa Kopenhagenom.

Crvena zvezde je vodila sa 1:0, ali je u 82. minutu arbitar dosudio penal posle duela u kojem je Jovančić bio sa Špancem Pepeom Bielom.

Jonas Vind je bio neumoljiv sa bele tačke, ali Dušan Jovančić veruje da ništa još nije završeno i da će se velika borba voditi za sedam dana u Danskoj.

Mislim da smo u prvom poluvremenu bili mnogo bolji protivnik i da smo zaslužili to vođstvo od 1:0. U drugom poluvremenu smo se dobro branili, koliko se sećam, nisu napravili nijednu šansu. Posle je došao taj penal, krivo mi je, imali smo 1:0 i veliku šansu za prolaz, ali 1:1 je aktivan rezultat tako da se ne predajemo“, poručio je Jovančić.

O tom detalju iz 82. minuta sigurno će biti još govora.

Ne znam šta da kažem, nisam pogledao snimak… Povlačio sam nogu, iskreno ne znam šta bih rekao“, kaže Jovanići na pitanje da li je bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Na opasku da je Miloš Degenek rekao da mu je njihov levi bek rekao da se Biel sam bacio, kratko je odgovorio:

Ne znam, videćemo sutra, i da jeste i da nije, ništa ne možemo da promenimo“.

Fudbaleri srpskog šampiona su imali veliku podrtšku sa tribina i Jovančić kaže da je to mnogo značilo.

Fenomenalno, zaista sjajna atmosfera, uvek je tako, dižu nas kad padnemo. Nadam se da će tako biti i ubuduće. Dobra partija nam znači, i za revanš i za sve drugo. Žao mi je što ne nosimo prednost u revanš, ali dobro, idemo tamo da odigramo dobro i da prođemo“.

On je dodao da je na stručnom štabu da proceni kako treba odigrati u revanšu, ali ubeđen je da još nije sve izgubljeno.

Sigurno je da su Danci sada blagi favoriti jer imaju taj gol u gostima i nerešen rezultat, ali to ne mora ništa da znači. Vidimo svoju šansu, mislim da ćemo proći”, zaključio je Jovančić.

Fudbaler Crvene zvezde Marko Marin ubeđen je da će njegova ekipa eliminisati Kopenhagen i proći u plej-of za plasman u Ligu šampiona.

“Taktički smo odigrali odličnu utakmicu. Ušli smo super u meč, od prvog minuta smo imali bolje šanse, ne znam da li su oni imali jednu pravu šansu… Ja sam zadovoljan našom igrom i ubeđen sam da prolazimo dalje”, rekao je Marin nakon meča.

Upitan da prokomentariše suđenje na večerašnjem meču, dok je publika na stadionu “Rajko Mitić” zviždala, Marin je odgovorio: “Čujete publiku i to je moj odgovor“.

Za ove navijače idemo u Kopenhagen, prolazimo i opet ćemo igrati ovde“, dodao je Marin.

Revanš će se igrati u sledećeg utorka u Danskoj.

Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić izjavio je da “nema kuknjave” i priče o sudijama posle remija sa Kopenhagenom.

Nema sada kuknjave i priče o sudijama. Ne želim da se priča o tome. Odigrali smo dobar meč, disciplinovano i odgovorno, taktički perfektno. Ovo je prava Zvezda, ovako se igraju evropske utakmice. Čestitam svim našim igracima na izvanrednoj utakmici. Vec smo okrenuti meču u Kopenhagenu, imamo jos 90 minuta, idemo tamo da pobedimo. Ništa nas drugo ne interesuje. Pozivam sve naše navijače širom Evrope da dođu u Kopenhagen da zajedno pobedimo“, naveo je Terzić u izjavi dostavljenoj novinarima.

Arbitar iz Portugala Tijago Martins bio je u centru pažnje, zbog nekoliko spornih odluka, uključujući i penal u 82. minutu kojim je Kopenhagen izjednačio.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je su mu pojedine sudijske odluke u utakmici sa Kopenhagenom bile čudne i smešne.

On je dodao i da posle svega ne želi da kuka i priča o tome.

Crvena zvezda je u prvom meču sa Dancima odigrala nerešeno, 1:1, a trener Zvezde je bio zadovoljan kako su njegovi fudbaleri igrali protiv danskog kluba.

MOŽDA VAS ZANIMA

Bilo je nekoliko situacija koje mogu apsolutno da prelome utakmicu. Iskren da budem, čudne su mi neke odluke sudije, ali neću da kukam i pričam o tome. Najsmešnije mi je bilo kada je Ndaje uhvatio loptu kada je išla u aut, na treningu kažete igraču da uradi 10 sklekova zbog toga“, rekao je Milojević na konferenciji za novinare posle utakmice.

Odluke portugalskog arbitra bile su diskutabilne i izazivale su nezadovoljstvo fudbalera srpskog kluba, poput penala za Kopenhagen i nedosuđenog potom za Zvezdu.

Nije bitno da li je bio ili ne. Kompetentni ste, videli ste iz više uglova. Ne bih da komentarišem. Veoma je ružno kada čujete bes naših navijača, skandiranje… To je najbolji odgovor, najbolje se vidi kada publika reaguje. Ovo je otvorena pozornica, svako je dobio ono što je zaslužio. Ne znam iz kojih razloga, ali Srbi smo mi, izdržaćemo, bilo je i težih trenutaka. Nemamo razloga za brigu. Ne bih voleo da pričamo o takvim odlukama“, kazao je Milojević.

Odigrali smo dobru utakmicu, generalno. Kontrolisali je smo dosta dobro. Imamo drugo poluvreme u Kopenhagenu, nemamo čega da se plašimo. Ići ćemo da igramo mušku utakmicu. Kako bude, biće. Spremićemo se maksimalno“, kazao je Milojević i dodao da je Kopenhagen pokazao da je veoma dobra ekipa i da je isto igrala od prvog do 90. minuta.

Hteli smo da pobedimo i da imamo bolji rezultat. Jedno su želje, drugo se dešava na utakmici. Možda je trebalo da damo drugi gol. Nije bio veliki pritisak, iako je Kopenhagen imao posed u drugom poluvremenu. Rezultat je takav kakav je“, dodao je.

Milojević je naveo da su prinudne izmene Milana Pavkova i potom Milana Rodića poremetile koncepciju i plan.

Imali smo problema, prinudna izmena Pavkova nam je poremetila koncepciju i plan. Rodićeva izmena je takođe bila prinudna. Nećemo moći da znamo do sutra šta je sa Pavkovim, u drugom minutu istegnuo zadnju ložu i već u trećem minutu je tražio izmenu, ali izdržao je muški. Ohladio se mišić na poluvremenu“, naveo je Milojević.

Nije saglasan sa trenerom Kopenhagena da je Zvezda bila favorit pre utakmice, a da su sada šanse podjednake.

Ne bih baš rekao da smo mi bili favoriti. Ako smo bili protiv Suduve ili Helsinkija, nismo bili povlašćeni protiv Kopenhagena. To je ekipa koja je mnogo godina konstantno u Ligi Evropa, pa i Ligi šampiona, konstantno su tu. Probaćemo i mi da imamo konstantu ove sezone. Sledi drugo poluvreme, da se dobro spremimo. Rezultat više odgovara Kopenhagenu, ali fudbal je čudna igra. Nećemo se predati, u to sam ubeđen“, rekao je Milojević.

Trener Kopenhagen Stole Solbaken rekao je da je Crvena zvezda bila “malo bolja” u remiju u Beogradu.

“Zvezda je bila malo bolja, saglasan sam sa tim, imala je jednu-dve šanse više od nas. Dala je gol u važnom trenutku pred poluvreme. Ne mogu ništa da kažem o penalu jer nisam video snimak. U svakom slučaju nije bila pljačka”, rekao je Solbaken.

Sušenje portugalskog arbitra bilo je glavna tema na konferenciji za novinare posle utakmice, a Solbaken je izneo svoje mišljenje.

“Sudija je bio okej. Nije da je favorizovao jednu stranu”, kazao je Solbaken.

Upitan je da li je njegov tim sada u prednosti, na šta je odgovorio da su šanse podjednake.

“Ako je Zvezda bila favorit pre ove utakmice, sada su šanse 50-50. Sve može da se dogodi. Veoma je neizvesno, jedan gol može mnogo toga da odluči. Videćemo“, kazao je Solbaken.

Svidela mu se atmosfera na stadionu “Rajko Mitić”.

“Atmosfera je bila veoma, veoma dobra. To je bilo dobro iskustvo za moje mlade momke. Mogu da se osvrnu i kažu da su porasli kao fudbaleri na ovoj utakmici”
, naveo je trener Kopenhagena.

Pohvalno je govorio i Crvenoj zvezdi.

“Nedostajala su nam tri važna igrača zbog povreda, ali to je fudbal. Zvezda nije imala mnogo šansi, dala je gol iz prve velike. Zvezda je veoma dobar tim sa dobrim trenerom i odličnim individalcima, veoma je poštujemo”