9. Marta 2019.

Fudbaler tzv. Kosova režirao trijumf – Veljković bolji od Nastasića

Gosti iz Gelzenkirhena su poveli u 26. minutu preko švajcarskog napadača Brila Embola, ali je Verder uzvratio samo pet minuta kasnije.

Strelac prvog gola za domaće bio je fudbaler i reprezentativac tzv. Kosova, 22-godišnji Milot Rašica.

Verder je ofanzivnije ušao u drugo poluvreme i to im se i isplatilo. Do prednosti su došli u 51. minutu, kada je precizan sa bele tačke bio Maks Kruse.

Opšte oduševljenje na Veserstadionu doneo je pomenuti Rašica, koji je postigao svoj drugi pogodak na meču, ukupno šesti u Bundesligi, i povećao prednost ekipe iz Bremena na 3:1.

Embolo je uspeo da izjednači Rašicin uspeh i smanji na 3:2 u 85. minutu, a Šalke je tada krenuo da napada u želji da dođe do boda. Ipak, na žalost gostiju, do kraja meča su uspeli samo da prime još jedan gol, a strelac je bio Harnik u sudijskoj nadoknadi.

Za domaćina naš Miloš Veljković je odigrao svih 90 minuta i dobio žuti karton, dok je za goste Matija Nastasić takođe proveo ceo meč na travi.