15. Oktobra 2020.

Francuzi još jednom pobijedili Hrvatsku, Levandovski “razbio” BiH, Portugal i Belgija sigurni, poraz Engleza

U 4. kolu Lige nacija “galski petlovi” su došli do 10 bodova, koliko ima i Portugalija na vrhu grupe 3 A divizije.

“Vatreni” su ostali na samo tri boda, dok Švedska nema nijedan na dnu tabele.

Bila je ovo repriza finala Svetskog prvenstva od pre dve godine (4:2).

Francuzi su još jednom pokazali da su kvalitetniji od Hrvatske, baš kao i pre mesec dana u Parizu u drugom kolu Lige nacija (4:2).

Ovaj susret otvorili su ranim golom, već u osmom minutu.

Mendi je centrirao sa desne strane, Domagoj Vida loše otklonio opasnost, pravo na nogu Antoana Grizmana koji je na fantastičan način zakucao loptu u gol Livakovića od prečke.https://streamja.com/embed/jn9oo

Hrvatska: Livaković – Uremović, Lovren. Vida, Barišić – Badelj (od 46.. Kovačić), Modrić – Perišić (od 78. Bradarić), Vlašić (od 80. Kramarić), Pašalić (od 46. Badelj) – Petković (od 61. Budimir).Francuska: Loris – Mendi, Varan, Lengle, Dinj (od 83. Ernandes) – Toliso (od 63. Kamavinga), N'Zonzi, Rabio (od 74. Pogba) – Grizman (od 83. Žiru), Marsijal (od 63. Koman), Mbape.

Nisu Francuzi prikazali preterano dobru partiju nakon toga, niti su početno vođstvo iskoristili da zagospodare terenom i u ranoj fazi reše meč.

Hrvati su do kraja prvog poluvremena “pokazali zube” i imali sjajnu priliku preko Marija Pašalića.

Međutim, u dva navrata nije uspeo da matira Uga Lorisa.

Ali, u drugom poluvremenu to je učinio Nikola Vlašić, na zaista sjajan način.

Luka Modrić je osvojio loptu na desnoj strani, poslao povratnu ka Brekalu koji je proigrao Vlašića.

Usledio je udarac iz prve u dalji ugao, Loris se nije ni pomerio.

Ali, još jednom je tada proradio “balkanski mentalitet”, te su se Hrvati, očigledno zadovoljni rezultatom 1:1, povukli i ponovo prepustili inicijativu gostima.

U igru je ušao Pol Pogba i to je odmah rezultovalo šansom koju nije iskoristio.

Ali, u 79. minutu je započeo akciju koja je donela trijumf “trikolorima”:

Poslao je teledirigovan pas za Lukasa Dinja, on je iz prve uputio pred gol Hrvata, a tamo je u punom trku zahvatio Mbape i pogodio za pobedu Francuske.

U nastavku su “vatreni” ponovo pokušali da dođu do izjednačenja.

Najbliži tome bili su kada je Andrej Kramarić dobio odličan pas od Modrića, izašao ispred Lorisa, ali je veoma slabo šutirao.

Bilo je to u 90. minutu, a u nadoknadi nije bilo većih prilika za Hrvatsku, pa su Francuzi odneli bodove kući.

Liga nacija, Liga A, 4. kolo
Grupa 3

Portugal – Švedska 3:0 (2:0)
Silva 21, Žota 44, 72
Hrvatska – Francuska 1:2 (0:1)
Vlašić 65 – Grizman 8, Mbape 79

Zanimljivo je bilo u mečevima najelitnijeg ranga Lige nacija.

Portugal je bez Kristijana Ronalda ostvario laku pobedu protiv Švedske – 3:0 (2:0).

Prednost je u 21. minutu doneo Bernardo Silva.

Vezista Mančester sitija je smestio loptu u mrežu posle dobre kombinacije sa Diogom Žotom.https://streamja.com/embed/0PBak

Prednost je duplirao upravo Žota u 44. minutu.

Ispratio je dobro ubacivanje Kansela i postigao pogodak.

Tačku na meč stavio je Žota u 72. minutu.

Grupa 3

Ubedljiv poraz doživela je Bosna i Hercegovina.

Bolja od BiH bila je Poljska – 3:0 (2:0).

Utakmicu je praktično upropastio Ahmedhodžić, koji je sa leđa na ivici kaznenog prostora srušio Levandovskog i dobio direktan crveni karton u 15. minutu.

Prednost Poljskoj u 40. minutu donosi Robert Levandovski, koji je sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

Napadač Bajerna je asistirao u prvom minutu nadoknade Linetiju, koji glavom postiže gol.

Bila je to fantastična asistencija Levandovskog.

Tu se nije zaustavio Leva, pošto je postigao još jedan gol u 52. minutu.

Italija i Holandija podelili su bodove – 1:1 (1:1).

Vodeći gol postigao je Lorenco Pelegrini u 14. minutu.

Izjednačenje je doneo Doni van de Bek u 25. minutu.

Grupa 1

Italija – Holandija 1:1 (1:1)
Pelegrini 14 – Van de Bek 25
Poljska – BiH 3:0 (2:0)
Levandovski 35, 52, Lineti 45+1

Belgija je slavila na gostovanju Islandu – 1:2 (1:2).

Vodeći pogodak u 9. minutu postigao Lukaku.

Izjednačio je u 17. minutu Saverson.

Novu prednost Belgiji doneo je Lukaku u 39. minutu sa penala.

Engleska je kao domaćin poražena od Danske – 0:1 (0:1).

Može se reći da je za sve kriv najskuplji defanzivac svih vremena Hari Megvajer.

Kapiten Mančester junajteda je prvi žuti karton dobio već u 5. minutu, a drugi je zaradio u 32. minutu, kada je presekao kontru oštrim startom i ostavio je svoju ekipu sa igračem manje.

Samo tri minuta kasnije, Kajl Voker je napravio penal, koji je realizovao Kristijan Eriksen.