13. Januara 2021.

Francuska nije slučajnost – ubjedljiv trijumf Srbije!

Izabranici Tonija Đerone su opravdali ulogu favorita i tako osvojili nova dva boda u pohodu na EURO.

“Orlovi” su, takođe, pokazali da tri od maksimalna četiri boda protiv Francuske pre nekoliko dana nisu bila slučajnost.

Bio je ovo treći duel za reprezentativce Srbije u poslednjih osam dana, a ni ovoga puta na terenu nije bilo nekoliko standardnih igrača.

Najbolji u našoj selekciji bio je Bogdan Radivojević sa osam golova.

Po pet su postigli Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić, dok je četiri dodao Vukašin Vorkapić.

Kod Grčke se istakao Hristodulos Milonas sa šest golova.

Starsport

Naša selekcija je manje-vše tokom čitavog prvog poluvremena imala tri do pet golova prednosti.

Na samom startu igralo se gol za gol, da bi sredinom prvog dela Srbija uspela da se odlepi.

Najveću prednost koju je imala bila je 13:8, međutim, pravovremena reakcija grčkog selektora i tajm-aut su urodili plodom.

Gosti su napravili mini-seriju, kojom su ponovo prišli našim reprezentativcima. Najbolji u tim trenucima bio je Hristodulos Milonas.

Srbija je u finišu ponovo dodala gas, imala šansu da vrati +5 pred pauzu, ali, ipak, gosti uspevaju da se odbrane, a onda i u poslednjim momentima smanje na 15:12.

Toni Đerona je očigledno na pauzi razdrmao svoje pulene, koji su na sjajan način ušli u drugo poluvreme.

Napravili su seriju od 4:0, a Grčka je svoj prvi gol u nastavku postigla tek posle šest minuta i to iz sedmerca.

U 42. minutu je Grčka dobila prvo isključenje, da bi Srbija najveću prednost stekla u 48, kada je imala +9, da bi do kraja uspela razliku da popnu na dve cifre.

Drame u finišu nije bilo, a Srbija je rutinski stigla do druge pobede u ovim kvalifikacijama.

Naredni meč Srbija će igrati u subotu, kada gostuje Belgiji.