24. Juna 2019.

Francuska izbacila Brazil na produžetke, Engleskinje i VAR rasplakale Kamerunke

Reprezentacije Francuske i Engleske plasirale su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva za žene.

U jednom od derbija osmine finala Francuska je eliminisala Brazil 2:1, posle produžetaka.

Domaća selekcija povela je u Avru golom Govan u 52. minutu, ali je Taisa izjednačila već u 64.

Nakon neizvesne borbe nije bilo promene rezultata do isteka regularnih 90 minuta, da bi na startu drugog produžetka Anri donela veliko slavlje Francuskoj.

Prethodno je Engleska ubedljivo savladala Kamerun, čije su reprezentativke besne i u suzama napustile teren u Valensijenu.

Engleska je slavila pogocima Hjuton, Vajt i Grinvud, ali im je jedan gol priznat posle asistenicije VAR, koji je u međuvremenu poništio pogodak afričke selekcije.

Dok će Engleska u četvrtfinalu igrati sa Norveškom, Francuska čeka rasplet duela između Španije i SAD.