11. Aprila 2021.

Fiorentini malo dva gola Vlahovića

Tako je tim sa “Artemio Franki” stadiona nastavio sa promenljivim partijama ove sezone, ovo im je bio 14. poraz, dok je ekipa iz Bergama osvojila zlata vredne bodove.

Ovom pobedom, Atalanta je preskočila Napoli i sada je na četvrtom mestu sa dva boda više od ekipe sa juga Italije.

Bilo je ovo veče reprezentativca Srbije Dušana Vlahovića, ali šta vredi kada njegov tim nije uspeo da iskoristi to i dođe makar do boda.

Postigao je dva gola, stigao do 17 postignutih golova na 30. utakmici u sezoni, ali nije pomoglo.

Pre svega jer je Atalanta sa dva gola Duvana Zapate u prvom poluvremenu stekla velikih 2:0.

Napadač iz Kolumbije je zatresao mrežu u 13. i 40. minutu.

Potom je na scenu stupio Vlahović, u 57. minutu je lepo zahvatio loptu levom nogom i sa desetak metara je poslao u mrežu za 1:2.

Devet minuta kasnije, postigao je i drugi gol. Posle kontre koju je poveo Kuame nije mu bilo teško da izjednači na 2:2.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, sve je bilo rešeno – Lukas Martinez je igrao rukom, sudija je pokazao na penal, a Josip Iličić je pogodio za konačnih 2:3.