31. Maja 2021.

Finiks lako protiv Lejkersa, Klipersi izjednačili, Atlanta deklasirala Njujork

Drugoplasirani tim Zapada u regularnoj sezoni slavio je u Los Anđelesu protiv Lejkersa 100:92.

Problem za Lejkerse je što se povredio Entoni Dejvis i igrao je samo 19 minuta.

Serija se sada vraća u Finiks, gde će se igrati peta utakmica i pitanje je da li će Dejvis biti spreman za taj meč.

Finiks su do pobede predvodili Kris Pol sa 18 i Buker i Krauder sa po 17 poena.

Kod Lejkersa su se istakli Lebron Džejms sa 25 poena, 12 skokova i 6 asistencija, Gasol sa 12 i Kuzma sa 11 poena.

Košarkaši Anđeles Klipersa savladali su na gostovanju Dalas Maverikse 106:81 i izjednačili na 2-2 u prvoj rundi plej-ofa Zapada.

Oni su na krilima Kavaja Lenarda i Pola Džordža uspeli da vrate seriju na početak.

Treba reći da je i prva zvezda domaćih, Luka Dončić, igrao rovit, pošto ga je opet mučilo rame.

Bilo kako bilo, Lenard je utakmicu završio sa 29 poena i 10 skokova, dok je Džordž imao 20 poena i devet uhvaćenih lopti.

Džekson je dodao 15, a Batum 10. Obojica su imali i po pet skokova.

Dončić je nešto sporije startovao duel, ali je na kraju bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 19 poena, te po šest skokova i asistencija.

Pratio ga je Kristaps Porzingis sa 18 poena i pet skokova, dok je Boban Marjanović pokazao da zaslužuje više minuta.

Na parketu je proveo ovoga puta oko 15 i to mu je bilo dovoljno da postigne 12 poena i sakupi šest skokova.

Od samog početka je bilo jasno da će se Klipersi pitati na ovom meču. U drugoj četvrtini su stekli dvocifrenu prednost, koja je u trećoj išla i do +28.

Peta utakmica na programu je u četvrtak od 04.00.

Košarkaši Atlanta Hoksa ubedljivo su savladali Njujork Nikse, rezultatom 113:96 u četvrtom meč prve runde plej-ofa NBA lige.

Posle četiri odigrane utakmice u prvoj rundi doigravanja Atlanta Hoksi imaju vođstvo od 3-1 u seriji.

U ovoj utakmici je Atlanta prosto dominirala i u potpunosti razbila goste iz Njujorka, primili su 113 poena, a važe za najbolju defanzivnu ekipu lige.

Fantastičan je bio Bogdan Bogdanović, punio sve kolone, igrao sjajnu odbranu i meč završio sa 12 postignutih poena uz 8 skokova i 7 asistencija i 2 ukradene lopte.

Hoksi su počeli utakmicu sa 1 pogođenom trojkom iz 11 pokušaja, a kako je meč odmicao tako su bili sve sigurniji na šutu, samo je Bogdanović ubacio 4 trojke, a Kevin Hurter je pogodio 15. timsku trojku za 110:85 u 4. četvrtini.

Hoksi su nadskočili Nikse, pogodili više šuteva i mnogo, mnogo manje grešili i samim tim dovoljno govori podatak da su bili u vođstvu čak 36 minuta, naspram 7 minuta Niksa.

Kada pogledamo prvu četvrtinu, Niksi su bili dosta bolji, Atlanta sve promašivala i Bogdanović je nekako bio pasivan, ali kako je njegova igra rasla tako se budila i hala i sve je delovalo bolje po njih, pa su an poluvremenu imali 53:49.

A onda u nastavku, potpuna dominacija. Nisu pomagali ni faulovi na zemlji ni tajm auti Toma Tibodoa, svakako su Hoksi rešetali i njihova prednost rasla iz napada u napad.

Užasnu partiju je odigrao Džulijus Rendl, pa nije pomoglo ni odlično veče Rouza, Gibsona i Bereta. Već na startu četvrte četvrtine je bilo jasno ko će biti pobednik, pa je trijumf Atlante upisan rezultatom 113:96.

Tre Jang najefikasniji sa 27 poena, 22 je imao Kolins, 21 Galinari, a Bogadnović 12. Na drugoj strani, 23 poena Rendla, 21 Bereta, 18 Rouza i 13 Topina.

Utakmica broj 5 igra se u Njujorku, u Medison Skver Gardenu u noći između srede i četvrtka od 1 čas i 30 minuta.

Košarkaši Bruklin Netsa došli su nadomak plasmana u polufinale istočne konferencije NBA lige pobedom nad Boston Seltiksima u četvrtom susretu – 141:126.

Dominirali su Kevin Durent i Kajri Irving koji su postigli zajedno 81 poen – 42, odnosno, 39.

Tako su u senku bacili Džejsona Tejtuma koji je za Seltikse postigao 40, ali nije imao pravu podršku.

Meč je obeležio incident u kom je navijač Bostona gađao Irvinga flašom, zbog čega je izbačen.

Podsetimo, Irving je igrao za Seltikse pre Netsa, ali se nisu razišli u najboljem raspoloženju.

Kada je reč o samoj utakmici, domaćin je vodio samo u prvoj četvrtini, ali razlika nije išla previsoko.

U drugoj deonici je usledio preokret i u drugom poluvremenu je sve proteklo samo u znaku Bruklina.

Najveća razlika bila je +27 na početku poslednje deonice, a iako je razlika pala, povratka za Seltikse nije bilo.

Osim pomenutih najefikasnijih igrača, Džejms Harden se istakao sa 23 poena i čak 18 asistencija, a Braun i Heris su imali po 14 poena.

U poraženom sastavu Evan Furnije je dodao 16, koliko je imao i Markus Smart uz devet asistencija.