5. Septembra 2019.

Fenomenalna utakmica i pobjeda Australije nad Litvanijom, Grčka preko Novog Zelanda do druge faze Svjetskog kupa!

Australija je zabeležila sve tri pobede u prvoj fazi takmičenja i nanela je jedini poraz Litvaniji.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a praktično je rešena u poslednja dva minuta, u koja se ušlo sa rezultatom 76:76.

Australija je kontrolisala veći deo utakmice, ali je u drugom poluvremenu dozvolila Litvaniji da se razigra i da na krilima raspoloženih Marijusa Grigonisa i Lukasa Lekavičusa stigne do egala.

Upravo je Grigonis bio najefikasniji u poraženom timu sa 19 poena, Lekavičus je dodao 15, a Domantas Sabonis je upisao 12.

Ipak, krilnom centru Litvanije na dušu ide promašeni zicer u finišu utakmice, kojim je svom tim mogao da donese bolju poziciju u dramatičnoj završnici.

Na drugoj strani je fenomenalan meč odigrao Peti Mils sa 23 poena, a od svega se izdvaja trojka u poslednjem minutu, kojom je praktično rešio pitanje pobednika utakmice.

Dabl-dabl učinak je zabeležio Eron Bejns (21 poen i 13 skokova), a dvocifreni su bili još Nik Kej (11 poena), te Metju Delavedova i Džok Lendejl sa po 10 poena.

Odlično je Australija otvorila meč, prvu četvrtinu je dobila sa 27:19, drugu sa 25:22, uz veoma dobar šut sa distance.

Litvanija je u nastavku uspela da stigne šutere protivnika i da spreči rafalnu paljbu, iz čega što je kao rezultat dalo manje poena za Australiju.

Izabranici selektora Dainijusa Adomaitisa su dobili obe četvrtine u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za kompletan preokret, pa je Australija ostala neporažena i na prvom mestu u Grupi H.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Košarkaška reprezentacija Grčke je savladala Novi Zeland sa 103:97 i obezbedila plasman u drugu fazu Svetskog kupa.

Grčka je tokom cele utakmice bila u prednosti, a protivnik je samo u nekoliko navrata pokušao da pripreti.

Ekipa selektora Tanasisa Skourotopulosa je uspela da odbije napada Novog Zelanda i da ostvari pobedu.

Grčka je dobro počela duel i posle prve deonice imala +9, ali se njihova prednost brzo otopila.

Novi Zeland je igrao dobro i na svojoj strani imao raspoložene šutere, pa je sredinom četvrte četvrtine došao na samo šest poena zaostatka.

Ipak, evropski tim je uspeo da prednost vrati na +12, uspešno “odugovlačio” i na kraju, uprkos nekim teškim šutevima koje su Novozelanđani pogodili, uspeo da pobedi.

Najbolji kod pobednika bio je Janis Adetokumbo sa 24 poena, deset skokova i šest asistencija za indeks 32.

Njega su pratili Janis Papapetru sa 16, Nik Kalates sa 14 i Jorgos Printezis sa 13 poena.

Na drugoj strani potpuno nezaustavljiv bio je Kori Vebster sa 31 poenom (11/18). Njegov brat Tai je takođe odlično šutirao (7/13) i završio sa 17 poena, jednim manje od Toma Aberkrombija.