5. Marta 2020.

Feneru poništena pobjeda zbog sudijske greške: Pogledajte zbog čega

U meču 21. kola, Fener je savladao Afjon Belijede na gostovanju rezultatom 64:62.

Domaćin je uložio žalbu zbog mišljenja da se desila krucijalna sudijska odluka, a Košarkaški savez Turske je u četvrtak potvrdio da se ona desila i da će se utakmica ponoviti.

“Odlučen je da se ponovo meč zbog mišljenja da je napravljena jedna greška”, navodi se u saopštenju.

Kako prenosi dobro obavešteni portal Jurohups, greška se desila tokom treće četvrtine kada je Feneru nepravedno dodeljen posed nakon tehničke greške koju je zaradio Gregor Hrovat.

Datum novog meča još nije poznat.

Utakmica između Fenerbahčea i Afjona ponoviće se zbog sudijske greške koja se desila na početku treće četvrtine.

U utakmici 21. kola TBL lige, koja je odigrana u nedelju, arbitri su pogrešili u dodeljivanju lopte.

Sudije su dale tehničku Gregoru Hrovatu zbog simuliranja pri šutu za tri poena.

Zbog toga je Džejms Naneli izveo jedno slobodno bacanje, posle čega je lopta trebalo da pripadne Afjonu.

Međutim, posed je dodeljen Feneru i zbog te greške čelni ljudi turske lige odlučili su da se utakmica ponovi, prenosi “Eurohoops”.

U zvaničnom saopštenju TBF lige piše da je utakmica poništena zbog “jedne greške”, a specijalizovani košarkaški sajt otkriva da je ta greška načinjena u trećem periodu.

Inače, Fener je slavio minimalnim rezultatom (64:62), ali će morati ponovo da odigra isti meč.