8. Februara 2020.

Fenerbahče ispustio utakmicu u poslednjim sekundama, Barsa poslije drame slomila Armani!

Izabranici Željka Obradovića ispustili su pobedu protiv ekipe iz Izraeala, pošto su u poslednjim sekundama primili koš posle akcije iz auta.

Turski predstavnik nalazio se u zaostatku tokom većeg dela drugog poluvremena, međutim koševima Kalinića, Vilijamsa i Vestermana, Fener je uspeo da preokrene rezultat i da na minut do kraja utakmice povede 75:74.

Baskonija – ASVEL 79:65

Usledila je eksplozija oduševljenja u “Ulker sports” areni. Ipak, to nije omelo Tajlera Dorsija da na 40 sekundi do kraja vrati prednost Makabiju, 75:76.

Nando de Kolo nije uspeo da pogodi, a kako je Tajler Dorsi napravio grešku u koracima, na deset sekundi do kraja Fenerbahče je imao napad za pobedu.

Tu je do izražaja došlo neiskustvo Denija Avdije, koji je na četiri sekunde do kraja nenamerno faulirao Slukasa. Grčki košarkaš pogodio je oba bacanja i Makabi je imao napad za pobedu.

Janis Sferopulos je nacrtao sjajnu akciju, lopta je otišla u ruke Otela Hantera, Malkolm Tomas je odigrao lošu odbranu, i centar Makabija je pogodio. Sa skoro pola terena pokušao je Derik Vilijams, ali je promašio i pobeda odlazi Makabiju.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić odigrao je sjajnu utakmicui za 26 minuta na terenu postigao je 18 poena. Isto toliko imao je i Slukas, dok je najefikasniji bio Derik Vilijams sa 22 poena.

U pobedničkom sastavu Otelo Hanter i Deni Avdija su imali po 13 poena, Džekson je postigao 12, a Ejsi 11 poena.

Košarkaši Barselone pobedili su Armani iz Milana 84:80 u 24. kolu Evrolige.

U “Blaugrani” viđena je sjajna košarka, a ključnu razliku napravio je Malkolm Dilejni koji je u poslednjoj četvrtini ubacio dve trojke i podelio najvažnije asistencije.

Ekipa iz Milana je na 99 sekundi do kraja povela 77:76, međutim odmah u sledeće napadu Dilejni je pogodio trojku i vratio vođstvo ekipi.

Micov nije uspeo da uzvrati i odmah je usledila kazna, pošto je Dilejni dodao loptu do Dejvisa za 81:77.

Tarzuski je pogodio jedno bacanje na 30 sekundi do kraja i smanjio je zaostatak na -3, 81:78. Armani je branio napad, ali nisu uspeli da ga odbrane, pošto je Ćaćo zaspao u odbrani.

Kjurik se sjajno ponudio, Dilejni ga je video i Amerikanac je pogodio za nedostižnih +5 na 10 sekundi do kraja – 83:78. Na kraju, utakmica je završena rezultatom 84:80.

Srpski košarkaši Nemanja Nedović i Vladimir Micov odigrali su dobre utakmice, ali to nije bilo dovoljno. Nedović je imao 12 poena, tri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte, dok je Micov ubacio deset uz četiri uspešna dodavanja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Malkolm Dilejni sa 26 poena i devet asistencija, a pratili su ga Mirotić sa 15, Kjurik sa 16 i Dejvis sa 12 poena.