9. Novembra 2019.

Fener prekinuo katastrofalan niz, Mirotić i Higins utišali “Zelenu šumu”, ASVEL pobijedio šampiona Evrope!

Izabranici Željka Obradovića došli su do veoma važnog trijumfa, prvog posle tri poraza zaredom.

Šampion Evrope iz 2018. godine utakmicu je prelomio u poslednjoj četvrtinu koju su dobili rezultatom 29:20.

Na terenu smo videli dvojicu srpskih košarkaša – Nikolu Kalinića i Vladimira Lučića.

Obojica su odigrali dobre mečeve, nekadašnji košarkaš Zvezde na terenu je proveo minuta i zabaležio je učinak od 10 poena (bez promašaja), dva skoka i pet asistencija, dok je bivši kapiten Partizana meč završio sa 14 poena (5/6) i sedam uhvaćenih lopti.

Gledali smo odličnu utakmicu u Istanbulu, košarkaši su se smenjivali u vođstvu 32 minuta, međutim u zavšrnici je domaći tim uspeo da prelomi koševima Meliha Mahmutolua.

Ekipa Dejana Radonjića nije uspela da odgovori na ovakvu igru vicešampiona Turske i zasluženo su pretrpeli četvrti poraz u sezoni.

Fenerbahče je ostavio tek drugu pobedu u sedam utakmica, dok je Bajern na učinku 3/4.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Derik Vilijams sa 19 poena, Mahmutolu je ubacio 14, De Kolo 12, a Slukas 13 poena.

Bolji od ostalih kod minhenskog kluba bio je Greg Montro sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, pomenuti Lučić sa 14 poena i sedam skokova, dok su dvocifreni još bili Koponen (11p), Lo i Cipser (10p).

Fenerbahče u narednom kolu gostuje moskovskom CSKA, dok će Bajern na noge Valensiji.

Košarkaši Barselone pobedili su Žalgiris na gostovanju rezultatom 93:86 u sedmom kolu Evrolige.

Barselona se oporavila od poraza protiv Armanija, prvog ove sezone, i vratila na deobu prvog mesta EL.

Tim Svetislava Pešića nije imao lak zadatak, Žalgiris je odlično parirao, ali na kraju nije uspeo da pobedi skupocenog protivnika.

Domaćin je gubio tokom većine meča, ali uspeo da tokom treće četvrtine dođe do vođstva, ali je Barsa vratila prednost na svoju stranu.

Tokom poslednje deonice bilo je i +11 za goste iz Španije, od čega tim iz Kaunasa nije uspeo da se oporavi.

Dva igrača briljirala su u pobedničkom sastavu – Kori Higins je imao 27 poena (9/10 iz igre) i četiri skoka, a Nikola Mirotić 24 poena uz šest uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Zek Ledej sa 16 poena, a pratili9 su ga Marijuš Grigonis i Tomas Vokap sa po 14.

Košarkaši ASVEL napravili su veliko iznenađenje pobedivši CSKA iz Moskve 67:66, u sedmom kolu Evrolige.

Francuska ekipa imala je zaostatak od četiri poena u poslednjem minutu, ali su uspeli koševima Rihardsa Lomaža i Džordana Tejlora da dođu do velikog trijumfa.

Tejlor je na 13 sekundi do kraja postigao trojku za 67:66, a potom je Majk Džejms promašio šut s poludistance za pobedu.

Milano – Baskonija 81:74

Ovo je četvrta pobeda za ekipu iz Liona, dok je CSKA pretrpeo drugi poraz.

Gledali smo veoma fizičku igru na oba kraja terena, ekipe su se smenjivale u vođstvu u završnici se činilo da će iskustvo Moskovljana prelomiti. Ipak, Zvezdan Mitrovića i ekipa su mislili drugačije i ostvarili su četvrtu pobedu pred domaćim navijačima u isto toliko mečeva.

Ove sezone u Lionu su padali Panatinaikos, Olimpijakos, Baskonija i sada CSKA.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lomaž sa 15 poena, Tejlor je ubacio 14, a Toni Džekiri je imao osam i 14 skokova. Kod CSKA Majk Džejms je postigao 14 poena, ali je iz igre šutirao 6/16. Pratili su ga Strelnijek sa 11 i Fohtman, odnosno Hajns sa 10 poena.

ASVEL u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, dok CSKA čeka Fenerbahče.