Fener porazio CSKA , Asvelov san se nastavlja, Barsa pala u Milanu

Izabranici Aleksandra Saše Đorđevića ostvarili su važnu pobedu u Moskvi pobedivši CSKA i tako došli do trećeg trijumfa u Evroligi.

Fenerbahče je vodio tokom gotovo čitavog susreta, a bivši košarkaši Partizana (Jan Veseli) i Crvene zvezde (Marko Gudurić) imali su zapažene uloge.

Gudurić je meč završio sa 13 postignutih poena, a uz to imao i po 2 skoka i 2 asistencije, dok je Jan Veseli meč završio sa 17 poena i 7 skokova, dok je najefikasniji bio Nando de Kolo sa 18 poena i ključnim poenima u završnici.

U redovima CSKA Moskve, Vil Klajburn je meč završio sa 26 poena i 9 uhvaćenih skokova, Danijel Heket je postigao 15 uz 5 asistencija i 2 skoka, a Tornike “Toko” Šengelija postigao je 10 poena.”

Košarkaši Asvela pobedili su Uniks rezultatom 85:82 u utakmici 8. kola Evrolige.

Neverovatno, ali istinito, košarkaši Asvela su na trećem mestu Evrolige iza Olimpije Milana i Barselone sa 6 pobeda i 2 poraza.

U osmom kolu su na svom parketu bili bolji od ruskog Uniksa, tesno, 85:82 na krilima sjajnog Kristofera Džejmsa Džonsa.

On je sa 25 poena bio najefikasniji, Dejvid Lajti je ubacio 19 poena, a Eli Okobo 17.

Na drugoj strani, Mario Hezonja je blistao sa 27 poena i 6 skokova, Lorenco Braun je postigao 12 uz 6 skokova i 7 asistencija, a toliko je imao i Toni Džekiri, dok je Kenan postigao 10 poena.

Košarkaši Olimpije Milano su rezultatom 75:70 pobedili Barselonu u 8. kolu Evrolige.

“Sudar titana” smo imali prilike da gledamo u čuvenom Mediolanum Forumu gde su se sastale dve najbolje evroligaške ekipe ove sezone – Olimpija Milano i Barselona.

Obe ekipe su imale po 6 pobeda i 1 poraz pre ove utakmice, a nakon 40 minuta “košarkaškog rata” Olimpija je slavila rezultatom 75:70 i osamostalila se na vrhu Evrolige.

Već od samog starta su izabranici Etorea Mesine nametnuli svoj tempo i sa 28:21 dobili prvi kvartal, da bi se na poluvreme otišlo sa 42:34 u njihovu korist, a nakon još 10 minuta košarke na semaforu je stajalo 61:49 i delovalo je da će domaći lako pobediti.

Šarunas Jasikevičijus nije želeo to da dozvoli i njegova Barselona počinje da igra znatno bolje. Prosto su razbili Olimpiju u prvom delu četvrte četvrtine i napravili seriju od 14:0.

Ipak, domaćin je uspeo da se vrati zahvaljujući pre svega Šildsu i Datomeu i da pobedi sa 75:70. Najefikasniji je bio Datome sa 17 poena, Hol je ubacio 16, a Šilds i Mitroglu po 11.

Na drugoj strani, Brendon Dejvis je bio predvodnik sa 12 poenai 6 skokova, dok su Najdžel Hejs i Nikola Mirotić postigli po 10 poena.