15. Oktobra 2021.

Fener ponizio Uniks, Makabi prekinuo niz Asvela, poraz Albe, Bajern ne može da pobijedi

Turski tim je deklasirao rusku ekipu, a razlika je u finišu meča dostigla ogromnih +39.

Nisu gosti mogli nimalo da ublaže ovaj poraz, njihov treći u elitnom takmičenju ove sezone.

Naročito loši kvartali za Uniks bili su prvi, u kojem su postigli osam, odnosno treći, kada su ubacili samo pet poena.

Izabranici Aleksandra Đorđevića stigli su do drugog trijumfa, novog na svom terenu u Istanbulu.

Najefikasniji u redovima Fenera bio je Šejok sa 17 poena, pet asistencija i četiri skoka, a pratio ga je De Kolo, koji je ubacio 13.

Naš Marko Gudurić je meč završio sa četiri poena, te po jednim dodavanjem i skokom.

Kod Uniksa jedini dvocifren sa 10 ubačenih poena bio je Kenan.

Košarkaši Makabija savladali su kao gosti Asvel rezultatom 93:85, u okviru četvrtog kola Evrolige.

Ponos Izraela je tako konsolidovao redove nakon neuspeha u duelima sa Crvenom zvezdom i Armanijem.

Makabi su naneli prvi poraz francuskom timu, koji je uprkos tome i dalje na visokom trećem mestu elitnog takmičenja.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Naneli sa 25 poena, a veliku pomoć je imao i u Rejnoldsu, koji je zabeležio 17 poena i pet skokova, odnosno Evansu i Vilbekinu, koji su ubacili po 13 poena.

Najbolji u redovima Asvela bio je Okobo, koji je utakmicu okončao sa 23 poena, te po četiri skoka i asistencije.

U ovom terminu, pobedu je u gostima ostvarila i Baskonija nad Albom, rezultatom 80:76.

Timu iz Berlina nije pomogao ni odlični Sikma, sa 19 poena i osam skokova, odnosno Da Silva sa 15 poena i šest uhvaćenih lopti.

Naš Vanja Marinković je u redovima Baskijaca bio jako dobar – postigao je devet poena, te imao jedan skok.

Od njegovih saigrača najefikasniji je bio Fontekio sa 17 poena i četiri skoka.

Inače, Alba narednog petka gostuje u Beogradu, ekipi Crvene zvezde.

Košarkaši Zenita savladali su ekipu Bajerna rezultatom 79:71, na otvaranju četvrtog kola Evrolige.

Domaći su već u prvoj četvrtini imali maksimalnih +17, ali su tu veliku prednost u drugom poluvremenu ispustili.

Bavarci su preokret najavili u drugom kvartalu, a do njega stigli u trećem, kada su u jednom momentu poveli osam poena razlike.

Vođstvo nisu uspeli da sačuvaju, pošto je Zenit u finišu preokrenu i stigao do treće pobede. Jedini poraz za sada su doživeli od CSKA u Moskvi.

Sa druge strane, Bajernu je ovo četvrti uzastopni neuspeh u elitnom takmičenju, nakon poraza od Makabija, Barselone i Uniksa.

Bajernu nisu pomogli ni raspoženi Hilijard sa 24 poena i tri asistencije, odnosno Volden, koji je imao 20 poena i sedam asistencija. Jaramaz je odigrao šest i po minuta i zabeležio dva skoka.

Kod Zenita je najefikasniji bio Miki sa 18 poena i četiri skoka, Pojtres je dodao 14, Frankamp 12, a Beron 10 poena.