29. Marta 2019.

Fener lako do pobjede u Milanu, Barselona slavila protiv Budućnosti

Nade milanskog kluba da će se dokopati osme pozicije koja vodi u plej-ofu doživele su novi krah pošto je Armaniju ovo bio treći uzastopni poraz i sada imaju skor od 14-15.

Fenerbahče je na vrhu tabele Evrolige sa 24 pobede i pet poraza, a ovaj trijumf stigao je posle minimalnog poraza od moskovskog CSKA od 70:68.
Bio je ovo susret u kojem su u oba tima igrala ukupno četvorica srpskih košarkaša.

U pobedničkoj ekipi Fenerbahčea, koji sa klupe predvodi trofejni Željko Obradović, igrali su Nikola Kalinić i Marko Gururić.

Kalinić je za 34 minuta na parketu bio jedan od najboljih aktera susreta, postigao je 22 poena uz četiri skoka i dve asistencije, imao je samo poen manje od Alija Muhameda.

Gudurić je za nešto više od 12 minuta postigao solidnih devet poena uz jednu asistenciju i ukradenu loptu. Erik Grin i Luiđi Datome postigli du po 12 poena.

U ekipi Armanija, najefikasniji je bio Džejms Nanali sa 26 poena, a Kertis Džerels je postigao 20.

Vladimir Micov je za nepunih pola sata postigao 15 poena uz po tri skoka i asistencije dok je Nemanja Nedović postigao svega tri poena za 23 minuta igre.

Gosti su već na poluvremenu imali deset poena prednosti (52:42), da bi u nastavku, posle izgubljene treće četvrtine sve doveli na svoje mesto u poslednjih deset minuta kada su taj deo igre dobili sa devet poena razlike (31:22).

U poslednjem kolu regularnog toka, Fenerbahče dočekuje ekipu makabija, dok Armani putuje u Tursku na gostovanje Efesu.

Košarkaši Barselone pobedili su na svom terenu Budućnost sa 95:83 (21:22, 23:24, 29:23, 22:14) u utakmici 29. kola Evrolige.

Crnogorski tim pružio je jak otpor Kataloncima, ali tim Jasmina Repeše u finišu susreta nije imao dovoljno snage, pa je Barselona došla do očekivane pobede.

U prve dve četvrtine bilo je vrlo neizvesno o čemu svedoči i to da se na poluvreme otišlo prednošću Podgoričana od dva poena (44:46).
Ipak, u nastavku, Barselona je zaigrala bolje, dobila je treću četvrtinu sa šest poena razlike, da bi bili još ubedljiviji u poslednjoj deonici. Barseloni je ovo bila 17. pobeda u sezoni i druga u poseldnja tri meča dok je Budućnost nastavila crnu seriju.

Ekipu Svetislava Pešića predvodio je Adam Hanga sa 18 poena, dok je Roland Smits dodao 13.

U ekipi Budućnosti najefikasniji bio je Danilo Nikolić sa 25 poena, dok su Džejms Bel i Nemanja Gordić dodali po 11.

Barselona je peta na tabeli sa 17 pobeda i 12 poraza, dok je Budućnost pretposlednja 15. sa svega šest pobeda iz 29 utakmica.

U 30. kolu Budućnost 4. aprila gostuje Panatinaikosu, dok dan kasnije Barselona pred svojim navijačima dočekuje ekipu Himkija.