17. Juna 2020.

Feliks i Atletiko projurili kroz Pamplonu

Igrač utakmice je mladi Žoao Feliks, koji je postigao prva dva pogotka za “jorgandžije” i tako im trasirao put ka ubedljivom trijumfu.

Ovo je izjednačena najubedljivija pobeda Atletika u istoriji, pošto je i dosadašnji rekord bilo isti rezultat protiv Levantea pre dve sezone.

Atletiko je bilo potrebno 27 minuta da probije bedem domaćina.

Lopta iza leđa odbrane poremetila je igrače Osasune, a iako je odbijen prvi nalet, iz drugog je Žoao Feliks natrčao i zakucao loptu pod prečku.

Atletiko je zasluženo poveo, a potom i sigurnom igrom čuvao rezultat.

Ali, ovog puta se nije zadovoljio “minimalcem”, kao mnogo puta do sada, već je iskoristio slabosti rivala i do nogu ga potukao.

Drugi gol ponovo je postigao Feliks, tako što su kontru “dva na golmana” imali Dijego Košta i on.

Sve je posle toga bilo lakše i mnogima postalo jasno kome će ići bodovi iz ovog meča.

U igru je ušao Markos Ljorente i uspeo za kratko vreme da postigne gol, a potom i upiše dve asistencije.

U 79. minutu se potpuno sam izborio za poziciju okružen četvoricom igrača i pogodio dalji ugao gola Osasune.

Potom je Ljorente asistirao prvo Alvaru Morati u 84. minutu, a onda i Janiku Karasku u 88. za konačnih 5:0 u korist madridskog tima.