24. Januara 2020.

Federer spriječio senzaciju, Fonjini rutinski, kraj za Cicipasa u Melburnu

Viđen je spektakularan meč, pun naboja i tenzije, a Australijanac je slavio rezultatom – 6:4, 6:7 (2), 4:6, 4:6, 7:6 (8).

Federer će u borbi za četvrtfinale igrati protiv Mađara Martona Fučoviča.

Švajcarac je u taj-brejku petog seta gubio sa velikih 8:4, ali je uspeo da se vrati i dobije šest poena zaredom. To mu je bilo dovoljno za pobedu i plasman u četvrto kolo!

Od starta meča moglo je da se oseti da će ovo biti veoma napet meč. Australijanac je već u četvrtom gemu oduzeo servis Rodžeru, čime mu je stavio do znanja da će morati da se pomuči da bi došao do trijumfa.

Federer je uspeo da se vrati u devetom gemu i smanji na 5:4, međutim u narednom, kada je servirao za izjednačenje, došlo je do ponovnog pada koncentrancija i Milman rezultatom 6:4 dolazi do 1-0.

U drugom setu teniseri su bili mnogo sigurniji i do 11. gema nismo videli nijednu brejk loptu. Federer je u pomenutom gemu imao jednu šansu, ali je Milman uspeo da se izvuče.

Potom se ušlo u taj-brejk u kojem je Švajcarac bio dominantan – 7:6 (2).

Iako je Federer osvojio drugi set, njegova igra i dalje nije bila na očekivanom nivou. To je delom zbog dobre igre Milmana, a i delom zbog generalno lošeg dana jednog od najboljih u istoriji.

Brejkova nije bilo u trećem setu sve do desetog gema. Australijanac je servirao za 5:5, popustila mu je koncentracija i Rodžer to koristi da dođe do preokreta – 6:4.

Federer je preokrenuo, ali daleko od toga da je bio dominantan. Izjednačena igra viđena je i u četvrtom setu, a prvi do brejka dolazi do domaći takmičar. Ispostaviće se da je to bio jedini brejk u ovom periodu meča.

Milman rezultatom 6:4 dobija četvrti set i uvodi ga u odlučujući peti.

Tamo je viđena još veća drama. Milman je prvi napravio brejk, ali je Federer odmah uspeo da ga vrati. Do kraja seta nismo videli brejkove i ušlo se u super traj-brejk.

U odlučujućem gemu sve je išlo na vodenicu Milmana. Igrao je bolje i zasluženo je poveo sa 8:4. Australijanac je imao dva servisa da završi meč, međutim u tom trenutku mu se stegla ruka i Federer pravi neverovatan preokret – 7:6 (8).

Italijanski teniser Fabio Fonjini plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije.

Fonjini je pobedio Argentinca Gvida Pelju sa 7:6 (0), 6:2, 6:3, posle nešto više od dva sata igre.

Italijan je samo u prvom setu imao težak posao, pa je poveo tek posle taj-brejka.

Obojica su bila sigurna na svoj servis tokom celog prvog seta, ali Fonjini u taj-brejku nijedan poen nije prepustio svom rivalu, te je slavio sa 7:0.

U nastavku meča igra Argentinca je znatno opala, što je italijanski teniser umeo da iskoristi i sa dva brejka u drugom setu povede s 2:0.

Treći set protekao je u nešto drugačijem ritmu. Po dva brejka vidjena su na obe strane, ali je Fonjini do istog došao i u osmom gemu.

Već u sledećem iskoristio je drugu meč loptu i upisao pobedu i dalji plasman na turniru u Australiji.

U osmini finala njegov protivnik biće Amerikanac Tenis Sandgren, koji je nešto ranije eliminisao Sema Kverija.

Peti dan Australijan opena doneo je novo iznenađenje, eliminisan je šesti favorit Stefanos Cicipas.

Talentovanog Grka je u trećem kolu savladao iskusni Kanađanin Miloš Raonić u tri seta.

Posle 150 minuta igre momak crnogorskog porekla je slavio sa 7:5, 6:4, 7:6 (2).

Raonić je imao 19 as udaraca uz samo jedno duplu servis grešku, a koliko je bio nadmoćan na svom servisu pokazuje činjenica da Cicipas nije imao nijednu brejk priliku.

Kanađanin je odigrao generalno odličan meč jer je imao i 55 vinera, 32 više od protivnika, kojima je “poništio” znatno više neiznuđenih grešaka od Grka (32-14).

Raonić će u osmini finala “Ozi opena” igrati protiv Hrvata Marina Čilića koji je u pet setova “preživeo” duel sa Robertom Bautista-Agutom.