26. Maja 2019.

Federer lako do 3-0, poraz Anđelike Kerber, kolaps Čekinata

Za sat vremena i 43 minuta je švajcarski teniser uspeo da “reši” italijanskog predstavnika sa 3-0 u setovima i to, 6:2, 6:4, 6:4 tako da se prilično lako plasirao u narednu fazu Otvorenog turnira Francuske.

Već u prvom gemu je Federer napravio dva brejka i sasvim jednostavno došao do prednosti od 4-0. U naredna četiri gema, oba tenisera su na najbolji način koristila svoje servise, pa je Federer stigao do prednosti od 1-0.

U drugom setu, videli smo identičan početak. Federer je brzo došao do 4:0, ali je Sonega uspeo da odgovori na dobru igru švajcarskog tenisera i osvoji gem na njegov servis. Drugi set se igrao 38 minuta i Federer je slavio sa 6:4, baš kao i u poslednjem, trećem setu.

Oba tenisera su prilično oprezno počela ovaj treći set, uglavnom su uzimali gemove na svoj servis, a Federer je ispustio dve prilike za brejk, dok je uspeo da iskoristi treću i povede sa 5:4 i onda da na svom servisu zatvori ovaj meč.

U drugom kolu Rolan Garosa, Rodžer Federer će igrati protiv nemačkog tenisera Oskara Otea.

Već u prvom meču Rolan Garosa dogodilo se iznenađenje.

Ruskinja Anastasija Potapova je eliminisala petu nositeljku Anđelik Kerber sa 6:4, 6:2.

Potapova ima 18 godina i prvi put u karijeri je pobedila igračicu iz Top 10 sa WTA, te tek drugi put slavila na nekom Grend slem turniru.

Oovom pobedom je potvrdila status zvezde u usponu od koje se očekuje da uskoro bude važan faktor u WTA konkurenciji.

Takođe, potvrđenu su prognoze da bi Kerber mogla da neprijatno iznenadi na startu pariskog turnira, s obzirom da se često muči na šljaci.

Nemica nije uspela da pronađe pravi ritam u prvom setu, što je Ruskinja odmah kaznila za 1-0.

U drugom je Potapova napravila dva brejka i odmah preuzela kontrolu, te trećim “overima” najveću pobedu u karijeri.

U narednoj rundi čeka pobednicu duela između Jafan Vang i Markete Vondrušove.

Italijanski teniser Marko Čekinato poražen je u prvom kolu Rolan Garosa od Francuza Nikole Maua sa 3-2 u setovima.

Tridesetsedmogodišnji Mau je uspeo da napravi najveće iznenađenje dana došavši do preokreta posle gubitka od 0-2, posle tri časa i 22 minuta tenisa (2:6, 6:7, 6:4, 6:2, 6:4).

Čekinatu sledi ogroman pad na ATP rang listi, s obzirom da je prošle godine igrao u polufinalu, do kojeg je došao pobedom nad Novakom Đokovićem.

Svi su očekivali rutinsku pobedu 19. tenisera sveta i tako je izgledalo da će biti posle dva seta. Mau je bio dostojan protivnik, ali je bilo 2-0 za Italijana.

U trećem setu Mau je uspeo da dođe u poziciju da servira za set. Čekinato je vratio brejk, ali je Mau novim došao do seta.

Totalni “raspad” igre desio se Italijanu u četvrtom setu i Mau je tada napravio dva brejka, a u odlučujućem, petom, prvi do brejk lopti došao je prošlogodišnji polufinalista.

Nije iskoristio svoje tri brejk lopte u sedmom gemu, a Mau jeste drugu meč loptu na riternu.

U drugoj rundi Rolan Garosa Francuz će igrati protiv boljeg iz duela Hase – Kolšrajber.

U ostalim mečevima, Ugo Delijen je sa 3-0 pobedio Pranješa Gunesvarana, Nišikori istim rezultatom Kventina Halisa, a Cicipas Maksimilijana Marterera.

Hrvatski teniser Marin Čilić bez problema se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.

Čilić je u premijernoj rundi savladao Italijana Tomasa Fabijana u tri seta, sa 6:3, 7:5, 6:1.

Hrvat u drugom kolu čeka boljeg iz duela između Janka Tipsarevića i Grigora Dimitrova.

U drugo kolo se plasirao i Norvežanin Kasper Rud, maksimalnom pobedom nad Ernestsom Gulbisom 6:2, 7:6 (2), 6:0.

Rud sada čeka pobednika duela između Italijana Matea Bertinija i Španca Pabla Anduhar-Albe.