29. Augusta 2019.

Federer katastrofalno počeo, pa se nekako izborio sa Džumhurom

Federer je bio bolji od bosanskohercegovačkog igrača Damira Džumhura sa 3-1 u setovima (3:6, 6:2, 6:3, 6:4).

Posle izgubljenog seta u prvom kolu protiv kvalifikanta Sumita Nagala Švajcarcu je opet bilo potrebno skoro dva i po sata da dođe do pobede.

Prvi set je pripao Džumhuru veoma lako za 30 minuta tokom kojih je Federer igrao možda i najgore u poslednjih nekoliko godina, ako ne i duže.

Švajcarac nije mogao ništa da pogodi, a teniser iz BiH je sve to koristio, odlično se držao u poenima i često terao protivnika na greške.

Džumhur je mogao da i drugi set otvori brejkom, ali se Rodžer spasao posle najdužeg poena u meču do tog trenutka. Švajcarac je kaznio Damira za propuštenu priliku, napravio brejk i održao ga do kraja seta.

Treći set je ponovo brejkom otvorio treći teniser planete, a imao je priliku da povede i sa 4:0. Nije je iskoristio i Džumhur je ponovo pripretio.

Ipak, na 4:2 nije iskoristio čak tri brejk šanse i neke dobre prilike u njima, pa je rutinski izgubio naredni ritern gem za kraj trećeg seta.

U četvrtom setu viđena je maltene ista slika – Federer je napravio brejk u uvodnom delu, Damir propustio priliku da uzvrati istom merom, pa do kraja meča nije bilo problema za petostrukog osvajača US opena.

Naredni protivnik Švajcarca u Njujorku biće bolji iz duela Evans – Puj.