7. Februara 2021.

Favorit iz sjenke i noćna mora najjačih

Ruski teniser, trenutno 4. na ATP rang listi, ne zna za poraz od oktobra prošle godine, kada je u Beču od njega bio bolji Kevin Anderson.

Od tog momenta odigrao je tri turnira i sva tri osvojio. Dva sâm, a jedan sa reprezentacijom svoje zemlje na ATP kupu u Melburnu.

Medvedev je posle turnira u prestonici Austrije igrao u Parizu, zatim u Londonu na Završnom Mastersu i sada na spomenutom ATP kupu.

Vezao je čak 14 pobeda, a da je reč o fantastičnoj formi, govori i podatak da je 10 od tih 14 pobeda bilo nad nekim od igrača iz Top 10.

Izgubio je samo pet setova, a glavna „mušterija“ bio mu je Aleksandar Zverev, koga je savladao na sva tri turnira po jednom.

Nema sumnje da Medvedev važi za jednog od favorita za osvajanje prvog Grend slema u sezoni, ne samo po trenutnom plasmanu na rang-listi.

Jednostavno je pokazao na terenu da je jako ozbiljan takmičar i da će gotovo sigurno premašiti svoj dosadašnji najbolji rezultat u Melburnu – osminu finala, koju je igrao u dva navrata, 2019. i 2020. godine.

Prvi protivnik biće mu Kanađanin Vasek Pospišil u utorak.

Ukoliko bude uspešan, čekaće ga najverovatnije u drugom kolu Karbaljes-Baena, dok je projektovani protivnik u 3. naš FIlip Krajinović.