4. Marta 2020.

Fantastičan meč na “Bridžu” – Čelsi eliminisao Liverpul!

Drugi uzastopni poraz izabranicima Jirgena Klopa “plavci” su naneli zahvaljujući golovima Vilijana i Rosa Barklija.

Utakmica na “Stamford bridžu” je bila zaista sadržajna, a domaći su vrlo lako mogli da ostvare znatno ubedljiviji trijumf od ovog.

U prvom poluvremenu viđena je fantastična fudbalska predstava – bilo je mnogo tempa, duela, prilika, ali i jednog pogotka.

Prvu veliku šansu propustili su gosti. Početničku grešku je napravio Antionio Ridiger, napucao Minamina, da bi loptu Sadiju Maneu poslao Endi Robertson. Ipak, Senegalac nije uspeo najbolje da šutira, pa je prilika otišla u nepovrat.

Domaći nisu mnogo čekali da uzvrate i samo tri minuta kasnije nakon kornera zapretili preko Cezara Aspilikuete.

U 13. minutu delovalo je da će Adrijan biti heroj, ali samo nekoliko trenutaka kasnije postao je tragičar.

Najpre je Vilijanu odbranio čist zicer, u stilu rukometnog golmana, da bi samo pola minuta kasnije od istog igrača primio gol.

Brazilac je snažno šutirao sa dvadesetak metara pravo u Adrijana, koji je neshvatljivo loše reagovao, a lopta je završila iza njegovih leđa.

Usledile su akcije na obe strane, a u 20. minutu ispred gola Kepe Arisabalage dogodila se prava “ludnica”.

Gosti su čak četiri puta šutirali ka golu plavaca, ali je mladi golman ostao nesavladan.

U završnici poluvremena, tempo je malo opao, pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku gosti su krenuli ofanzivno, ali ta inicijativa nije trajala previše dugo.

Maunt je u 62. minutu pogodio prečku na drugoj strani, da bi samo nekoliko minuta kasnije Ros Barkli sjajno istrčao kontranapad i matirao Adrijana. Taj gol pogledajte OVDE.

Mogao je Čelsi do kraja susreta da stigne do još nekog gola. Pedro je propustio klasičnu “1 na 1” situaciju, dok je Mejson Maunt pogodio prečku.

Liverpulu nije pomogao ni ulazak Firmina, Milnera i Salaha, tako da se među najboljih osam ekipa u FA kupu plasirao Čelsi.