5. Marta 2020.

FA Kup: Minimalci Sitija i Lestera, Norič izbacio Totenhem u Londonu poslije penala!

Lester, Mančester siti i Norič obezbedili su plasman u četvrtfinale FA Kupa.

Ekipa Žozea Murinja odigrala je nerešeno u regularnom toku kod kuće protiv poslednjeplasiranog tima Premijer lige Noriča – 1:1 (1:0), pa je sve rešeno posle penala, gde su bolji bili “Kanarinci” – 3:2.

U 13. minutu je Đovani Lo Selso odlično centrirao iz slobodnog udarca na peterac, a na drugoj stativi se našao štoper Jan Fertongen, koji glavom smešta loptu u mrežu za vođstvo.

Lukas Mura mogao je sve da reši u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali se istakao Tim Krul i sačuvao svoju mrežu.

Norič je bio mnogo bolji rival u drugom poluvremenu i zasluženo su došli do izjednačenja.

Mario Vrančić i Adam Ida propustili su po izglednu priliku, ali nije Josip Drmić.

Reprezentativac Švajcarske iskoristio je odbijenu loptu i smestio je u mrežu u 78. minutu.

Meč je otišao u produžetak, gde nije bilo pogodaka, pa su penali odlučili četvrtfinalistu.

Vorm je odbranio penal Meklinu u prvoj seriji, ali je zatim Lamela šutirao preko gola i golovima Dajera i Ida bilo je 1:1 posle prve dve serije.

Stiperman i Lo Selso su pogodili u trećoj, Krul je odbranio penal Perotu, a Kantvel na kraju četvrte serije doneo prednost Noriču.

Tim Krul odbranio je i peti penal i poslao svoju ekipu u četvrtfinale, prvi put posle 29 godina.

Šefild V. – Mančester siti

Mančester siti uspeo je da savlada Šefild Venzdej na gostovanju – 0:1 (0:0).

Jedini gol na meču delo je Serhija Aguera.

Proigrao ga je Mendi, Aguero se okrenuo i šutirao, a golman je veoma loše reagovao i lopta je u 53. minutu završila u mreži.

Lester – Birmingem

Minimalnim rezultatom prolaz je obezbedio i Lester, koji je savladao Birmingem – 1:0 (0:0).

Dugo se čekalo na taj pobedonosni pogodak.

Nisu svoje šanse koristili Pret, Medison, Čilvel, Iheanačo, koji je čak i poslao loptu u mrežu, ali je gol poništen iz ofsajda, a svoju priliku iskoristio je Rikardo Pereira.

Desni bek ispratio je dodavanje Olbrajtona posle dobre finte i glavom smestio loptu u mrežu.