15. Januara 2020.

FA kup: Mata eliminisao “vukove”, Kardif preživio četvrtoligaša

Izabranici Ole Gunara Solskjera savladali su na Old Trafordu Vulverhempton sa 1:0, u revanš meču 3. kola, a jedini pogodak postigao je Huan Mata.

Za razliku od prve utakmice na Molinjuu, kada crveni đavoli nisu imali niti jedan udarac u okvir gola rivala, ovoga puta njihova igra bila je znatno bolja.

Junajted je već u prvom poluvremenu mogao da reši pitanje pobednika, ali Mata, Marsijal i Džejms nisu bili precizni.

Domaći su do gola konačno došli u 67. minutu, kada je Marsijal lepo uposlio Matu, a ovaj rutinski prebacio golmana Rudija.

To je, istpostaviće se, bila poslednja zanimljiva situacija koja se desila na ovoj utakmici, a Junajted će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Votfrod – Tranmer.