4. Februara 2021.

Everton stigao do pobjede na gostovanju Lidsu

Bio je to 11. trijumf izabranika trenera Karla Ančelotija, kojom su se probili na peto mesto, dok je Lidsu ovo bio deseti poraz u ligi i prvi posle dve uzastopne pobede.

Everton je poveo u 9. minutu, Luka Dinj je odlično prošao po levom boku, centrirao u peterac gde je na pravom mestu bio Gilfi Sigurdson i “karamele” su povele.

Kalvert Luis ne pripretio u 12. minutu, da bi osam minuta kasnije igrač Lidsa Ezgjan Alioski pogodio stativu.

Paskal Struik je u 26. minutu imao novu priliku za Lids, ali je Everton ipak pred kraj poluvremena, u 44. minutu povećao prednost.

Posle kornera, odlično je reagovao Dominik Kalvert-Luin, glavom je loptu prosledio u mrežu ekipe Marsela Bjelse.

Situacija se u drugom poluvrfemenu značajno izmenila, Lids je ređao prilike, a prvu je u 48. minutu u gol za 1:2 pretvorio Rafinja.

Međutim, do kraja su domaći fudbaleri bili neprecizni, Rafinja, Patrik Bamford i Džek Harison imali su tri šanse posle jedne akcije u 62. minutu, da bi Bamford bio neuspešan i deset minuta kasnije.

Mogao je Kalvert-Luin u 86. minutu i do drugog gola na meču ali je golman Lidsa Meslije uspeo da zaustavi njegov udarac koji je išao po sredini gola.