17. Decembra 2021.

Everton odoleo Čelsiju, Liverpul jači od korone, bez tri igrača do tri boda

Meč na “Stamford bridžu” završen je nerešeno 1:1 (0:0) i bodom će svakako više biti zadovoljni gosti sa severa Engleske.

Nove mere testiranja igrača na dan meča, desetkovale su domaćina koji je u susret ušao bez pozitivnih na kovid testu, Romelua Lukakua, Kaluma Hadsona-Odoija i Tima Vernera.

I povređeni Ben Čilvel je bio pozitivan, dok Kai Haverc nije mogao da igra jer je još čekao rezultat.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Čelsi imao tri dobre prilike.

Prvu je propustio Ris Džejms u šestom minutu, za koji centimetar je promašio gol na dodavanje Žoržinja, da bi tri minuta kasnije i Mejson Maunt bio u poziciji da zatrese mrežu “karamela”.

Isti igrač je u 37. minutu gađao donji levi ugao posle odličnog prodora, ali je Džordan Pikford ponovo bio na mestu.

Ipak, u nastavku, Čelsi je prvi stigao do pogotka.

Igrao se 70. minut, Ris Džejms je proigrao Maunta koji je ušao u kazneni prostor i sa pet metara iskosa zatresao mrežu Evertona.

Samo četiri minuta je trajala radost izabranika Tomasa Tuhela.

Prekid sa leve strane izveo je Entoni Gordon, utrčao je 19-godišnji Džared Brantvajt i na drugoj stativi skrenuo loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Fudbaleri Liverpula nastavili su trku za čelnu poziciju u Premijer ligi.

Izabranici Jirgena Klopa slavili su na “Enfildu” protiv Njukasla sa 3:1 (2:1) i tako prišli na svega bod zaostatka vodećem Mančester sitiju koji ima 41 bod.

Nije bilo lako “crvenima”, Njukasl se žestoko borio, imao je i prednost, a domaćin ne imao i kadrovskih problema.

Zbog pozitivnih kovid testova izostali su Kertis Džons, Fabinjo i Virdžil van Dajk, ali je i bez njih Liverpul stigao do 12. pobede.

Njukasl je poveo u sedmom minutu, bivši igrač Liverpula Džondžo Šelvi pogodio je sa velike udaljenosti za 0:1

Diogo Žota je u 19. minutu imao šansu, ali je tek drugu, dva minuta kasnije pretvorio u gol, kada je iz drugog pokušaja savladao Martina Dubravku.

Liverpul je poveo u 25. minutu golom Mohameda Salaha.

Egipćanin je tako izjednačio rekord Džejmija Vardija iz Lestera da na 15 uzastopnih mečeva ubeleži ili gol ili asistenciju.

U nastavku, nije bilo previše prilika, a Liverpul je jednu u finišu meča pretvorio u gol.

Trent Aleksander-Arnold je sjajno šutirao sa distance i pogodio leve rašlje za konačnih 3:1.