5. Januara 2020.

Espanjol “otkinuo” bod Barseloni!

Katalonski derbi je okončan rezultatom 2:2, a obe ekipe su po jednom bile u vođstvu.

Na stadionu Espanjola je domaća ekipa povela već u 23. minutu, u jeku naleta Barselone, koja je imala inicijativu tokom cele utakmice.

Derbi Katalonije je golom otvorio David Lopes, a do kraja poluvremena ekipa trenera Ernesta Valverdea nije uspela da promeni rezultat.

Stvari su se promenila posle pauze, Ivana Rakitića je zamenio Arturo Vidal, a tim Barselone je još agresivnije krenuo ka golu protivnika.

Rezultat je izjednačen u 50. minutu, posle asistencije Đordija Albe gol je postigao Luis Suares, a on je svega devet minuta kasnije proigrao Vidala koji je kompletirao preokret.

Kada se činilo da će gostujući tim rutinski privesti meč kraju, na scenu je stupio mladi Frenki de Jong, koji je dobio dva žuta kartona u periodu od devet minuta i svoju ekipu je time ostavio sa igračem manje.

Espanjol je svim silama krenuo u napade, što je kao rezultat donelo izjednačujući pogodak rezerviste Vu Leja u 88. minutu.