Kosovo* – Bugarska 1:1 (0:1)
Zeneli 61 – Božikov 39
Crna Gora – Engleska 1:5 (1:2)
Vešović 17 – Kin 30, Barkli 38, 59, Kejn 71, Sterling 81

Engleska je bez vežih problema savladala Crnu Goru rezultatom 5:1 u drugom kolu kvalifikacionog ciklusa, golovima koje su postizali Majkl Kin i Ros Barkli, pa su došli u jako lepu situaciju na samom startu kvalifikacija.

Do vođstva su došli posle pola časa igre, kada je Majkl Kin zatresao mrežu “Sokolova” , da bi fudbaler Čelsija Ros Barkli posle 8 minuta fudbala postigao i drugi pogodak za Engleze.

Isti igrač je povisio na 3:1 u 59. minutu da bi u 71. jedan od najboljih strelaca engleskog fudbala, Hari Kejn, postavio rezultat na 4:1 nakon asistencije fudbalera Mančester Sitija, Rahima Sterlinga, koji je postavio konačnih 5:1 za Englesku u 81. minutu utakmice.

Susret između tzv Kosova* i Bugarske se igrao na stadionu Fadilj Fokri u Prištini, a meč je završen bez pobednika pošto su obe reprezentacije postigle po jedan gol.

Bugari su preko Božikova u 39. minutu poveli, iako je tzv Kosovo* imalo veći posed lopte i terensku inicijativu. Do izjednaćenja su došli preko Zenelija u 61. minutu utakmice.

Engleska je prva sa 6 bodova i gol razlikom 10:1, a Bugarska druga sa jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Francuske savladali su Island ubedljivim rezultatom 4:0 na svom stadionu i tako upisali drugu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020.

Francuzi su bez ikakvih problema došli do druge pobede u kvalifikacionom ciklusu pošto su u Parizu dali Islandu četiri gola i sa gol razlikom 8:1 samouvereno zauzeli vodeću poziciju u grupi H.

U prvih 45 minuta videli smo jedan pogodak, a njega je u 12. minutu postigao Samjuel Umtiti na asistenciju Kilijana Mbapea, što je bio ubedljivo najatraktivniji potez prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je bilo znatno sadržajnije, pošto je Bjanarson već u 51. minutu zaradio žuti karton, a na 2:0 povisio je Olivije Žiru u 68. minutu utakmice, da bi na visokih 3:0 postavio asistent prvog pogotka, Kilijan Mbape.

Konačnih 4:0 postavio je fudbaler Atletiko Madrida Antoan Grizman u 84. minutu utakmice.

Albanija je kao gost savladala Andoru sa 2:0, a strelci za Albaniju bili su Sadiku u 21. minutu, Balaj u 87. i Abraši u šestom minutu sudijske nadoknade, pa je tako Albanije došla do velikih 3:0 , nakon poraza od Turske sa 2:0 u prvom kolu.

Reprezentacija Turske ostvarila je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Evro 2020.

Grupa H

Drugo kolo:

Turska – Moldavija 4:0 (2:0)
(Kaldirim 24, Tosun 26, 53, Ajhan 70)
20.45 Francuska – Island
20.45 Andora – Albanija

Na stadionu u Eskišehiru, izabranici selektora Šenola Guneša pobedili su Moldaviju sa 4:0 i tako zaseli na čelo tabele Grupe H sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom od 6:0.

Turska je od početka zaigrala ofanzivno i sa željom da dođe što pre do gola i to im je uspelo sredinom prvog poluvremena.

U 24. minutu, odlično se u gužvi pred golom Moldavije snašao Hasan Ali Kaldirim, sa desetak metara je bio precizan i Turska je povela.

Samo dva minuta kasnije, odlična akcija domaćina, Burak Jilmaz je odlično pronašao Čenka Tosuna kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju.

U nastavku, isti fudbaler je u 53. minutu još jednom zatresao mrežu Moldavaca. Ovog puta je posle kornera sa desne strane bio najviši u skoku i glavom je prosledio loptu u mrežu za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Kan Ajhan u 70. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, bio je dobro postavljen na petercu, precizno je šutirao glavom i tako završio sav posao za domaću reprezentaciju na ovom susretu.

Večeras su na programu još dva susreta drugog kola u ovoj grupi, sastaju se Francuska i Island , odnosno Andora i Albanija.