14. Oktobra 2019.

Englezi obezbijedili vizu za EP, remi Turske i Francuske

Ovo je za njih veoma važna pobeda, pošto su ostali u igri za plasman na završni turnir i sada imaju samo bod manje od drugoplasirane Češke.

Do trećeg trijumfa u ovom ciklusu, fudbaleri tzv. Kosova stigli su golovima u prvom poluvremenu.

Prvo je u 10. minutu Rahmani nakon kornera doneo vođstvo, da bi Muriki iz odbitka u 34. postavio konačan rezultat utakmice.

U drugom meču ove grupe, Engleska je deklasirala na gostovanju Bugarsku sa 6:0 i plasirala se na kontinentalni šampionat.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih 45 minuta, a u strelce su se po dva puta upisivali Rahim Sterling i Ros Barkli, a golove su još postigli i Markus Rašford i Hari Kejn.

Kvalifikacije za EP, grupa A:
Kosovo – Crna Gora 2:0 (2:0)
Rahmani 10, Murići 34
Bugarska – Engleska 0:6 (0:4)
Rašford 7, Barkli 20, 32, Sterling 45+3, 69, Kejn 85

Fudbaleri Francuske i Turske remizirali su 1:1 u Parizu, u derbiju Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Francuzi su poveli golom Olivijea Žirua u 76. minutu, ali osam minuta pre kraja Kan Ajhan donosi Turcima veliki bod.

Turska je ovim remijem na Sen Deniju ostala na čelu grupe, ima isti broj bodova kao Francuska, ali bolji međusobni skor zbog pobede u Istanbulu u junu (2:0).

K. Sigurdson 38, Sigtorson 65

Međutim, ni Turci ni Francuzi nisu “overili” plasman na EURO 2020, jer dva kola pre kraja imaju po četiri boda više od Islanda.

Ostrvljani su savladali Andoru 2:0 na svom terenum pogocima Sigurdsona i Sigtorsona, pa su zadržali šansu da se domognu kontinentalnog šampionata.

U trećem meču grupe Albanija je bila ubedljiva u Moldaviji sa 4:0, pogocima Cikalešija, Bare, Trašija i Manaja.

Rasplet borbe za EP je na programu 14. novembra. kada Turska dočekuje Island, a Francuska čeka Moldaviju.

Vrlo je verovatno da će poslednje kolo 17. novembra biti formalnost.