3. Juna 2021.

Engleska i Francuska rutinski, Njemačka i Holandija iznenađeni

Reprezentacija Holandije jedva je uspela da izbegne poraz u Portugalu protiv selekcije Škotske (2:2).

Selekcija, koja je u baražu eliminisala Srbiju, igrala je bez sedmorice reprezentativaca, ali pružila dobru partiju.

Vodila je dva puta, prvo preko Hendrija, a potom i preko Nizbeta, međutim, Holandija se vraćala, zahvaljujući Memfisu Depaju, strelcu dva gola.

Minimalnu pobedu u Midlzborou ostvarila je Engleska i to nad Austrijom, 1:0.

Nije bilo mnogo prilika na ovoj utakmici, koju je Garet Sautgejt iskoristio da pruži šansu i igračima koji je nisu u tolikoj meri dobijali.

Iznenađujuće je bilo i to što se Lingard našao u startnoj postavi, iako nije na spisku za kontinentalnu smotru.

Bilo kako bilo, odlučujući gol postigao je Saka u 57. minutu, nakon dobre kontre domaćih.

Francuska je u Nici lako izašla na kraj sa Velsom (3:0).

Posao joj je bio olakšan nakon direkton crvenog kartona za Vilijamsa, zbog čega je bio dosuđen i penal, koji je Benzema promašio.

U 35. minutu “trikolori” su ipak stigli do vođstva, a strelac je bio Kilijan Mbape.

Do kraja susreta u strelce su se upisali Grizman i Dembele, te je Francuska uspešno krenula pripreme za EURO.

Nemačka i Danska remizirali su 1:1 u duelu odigranom u Insbruku.

Izabranici Joakima Leva bili su bolji rival, imali nešto više prilika za gol, koji su i postigli u 48. minutu, kada je Florijan Nojhaus sačekao odbitak i pogodio.

Pre toga, u prvom poluvremenu, najveće šanse su propustili Tomas Miler i Serž Gnabri.

Danska je do izjednačenja stigla iz praktično jedine ozbiljne prilike, u 71. minutu. Kristijan Eriksen je proigrao Jusufa Polsena, koji je savladao Nojera i postavio konačan rezultat.