23. Februara 2022.

Elon Mask hoće da igra Steam igre u Tesla automobilima

Big Portal

Tom prilikom vlasnik Tesle, Elon Mask je ispunio prethodno dato obećanje da će igrati grafički veoma zahtevnu Cyberpunk 2077 igru na ekranu novog sistema za informacije i zabavu u automobilu. Međutim, tu se nije zaustavio u svojoj nameri jer mu je verovatno dosadilo u međuvremenu da igra samo Cyberpunk 2077, pa je zbog toga nedavno izjavio kako u Tesli naporno rade da bi omogućili igranje na Steam gejming servisu, što je zapravo Teslin dugoročni cilj.

Tesla_steam.jpg

U ovom trenutku Steam broji preko 50000 igara. U pitanju je prilično veliki izbor igara. Sa druge strane Valve je trenutno zaokupljen realizacijom Steam Deck računara. Zanimljivo je da ovaj uređaj koristi isti APU procesor koji će se koristiti na novim modelima Tesla električnih automobila i njihovim infotainment sistemima. U pitanju je procesor sa 4 jezgra koji izvršava 8 “tredova”, model AMD Ryzen V180F u koji su ugrađena Zen+ jezgra i RDNA 2 grafički procesor i to verzija sa 1792 “stream” jezgara i radnom frekvencijom na 2.8 GHz. Snaga ovog procesora obezbeđuje performanse na nivou PlayStation 5 gejming konzole.

Možda će Niko i G2 sledeći IEM Katowice igrati na Tesla hardveru tj u automobilima? E, to se zove “hard core” gejming – voziš omiljenu igru!

Izvor: Expreview

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare