11. Oktobra 2022.

Elče “zakucan” na dnu, Rajkovićeva Majorka iščupala bod

Elče je i posle ovog meča jedini tim u LaLigi koji nije ostvario pobedu u sezoni.

Nije da nisu mogli, ipak su u većem delu meča imali minimalnu prednost koju su stekli već u 15. minutu kada je Ezekel Ponse bio strelac.

Neposredno pre ovog pogotka, Majorka je imala jedanaesterac, ali je Murići u 12. minutu promašio penal i Elče je na poluvremenu imao prednost od 1:0.

Strelac jedinog gola u dotadašnjem delu meča je izašao iz igre i zamenio ga je Lukas Boje koji je nakon samo 5 minuta na terenu dobio direktan crveni karton i domaćin ostaje sa igračem manje.

So na ranu sipao je Murići u 71. minutu kada je po drugi put izveo jedanaesterac i ovoga puta bio precizan pa Majorka dolazi do poravnanja i ispostaviće se boda.

Vedat Murići se odužio Elčeu i u 85. minutu zaradio crveni karton pa je stanje na terenu ponovo bilo izjednačeno.