19. Jula 2022.

El Bakali osvojio zlato na 3000 stipl, Kipjegon najbolja na 1500 metara

Bakali je trku završio za osam minuta, 25 sekundi i 13 stotinki i tako došao do zlatne medalje, prve u karijeri na svetskim prvenstvima.

Na drugom mestu završio je Etiopljanin Lameka Girma, sa vremenom od osam minuta, 26 sekundi i jednom stotinkom.

Bronza je pripala Konseslusu Kiprutu koji je ostario vreme od osam minuta, 27 sekundi i 92 stotinke.

El Bakali je nastavio sa odličnim rezultatima. Ovom pobedom objedinio je zlatne medalje na Olimpijskim igrama (bio je zlatni u Tokiju) i na SP.

Na SP 2019. godine u Dohi osvojio je bronzu, a dve godine pre toga u Londonu bio je drugi.

Pored ovog finala održano je i finale trke na 1500 metara u ženskoj konkurenciji.

Na toj trcii trijumfovala je Fejt Kipjegon iz Kenije sa vremenom tri minuta, 52 sekunde i 96 stotinki. Na drugom mestu bila je Gudaf Tsegaj iz Etiopije (3:54.52), dok je bronzu osvojila Lora Mur iz Velike Britanije sa vremenom 3:55.28).