18. Novembra 2020.

Ekvador deklasirao Kolumbiju, Brazil i Argentina sigurni

Najzanimljiviji rezultat viđen je u Ekvadoru, gde je domaćin demolirao Kolumbiju – 6:1 (4:1).

Ovo je drugi uzastopni ubedljiv poraz Kolumbijaca, koji su u prošlom kolu sa 3:0 izgubili od Urugvaja kod kuće.

Arboleda je već u sedmom minutu doneo prednost domaćoj ekipi.

Delgado je dva minuta kasnije duplirao prednost, a Estrada je u 32. minutu pogodio za 3:0.

Selektor Kolumbije je napravio četiri izmene u prvom poluvremenu.

S obzirom da se igralo na 3.000 metara nadmorske visine, možda je to bio problem za goste u Kitu.

Ili je Keiroš jednostavno bio nezadovoljan.

Agonija se nastavila kada je Areaga pogodio za 4:0 u 39. minutu, dok je gol za Kolumbiju sa penala postigao Rodriges u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Plata i Estupinan pogađali su u drugom poluvremenu, za potpuno poniženje Kolumbije.

Argentina je gostovala Peruu i slavila je sa 2:0 (2:0).

Prvi pogodak postigao je Niko Gonsales u 17. minutu i možete ga videti OVDE.

Drugi gol na meču postigao je Lautaro Martines u 28. minutu i možete ga pogledati OVDE.

Mesi je odigrao jedan slabiji meč, ali to nije bio problem za Argentinu.

Rutinski trijumf ostvario je i Brazil na gostovanju Urugvaju – 2:0 (2:0).

Prednost je u 31. minutu doneo Artur.

Rišarlison je u 45. minutu duplirao prednost.

Borio se Urugvaj, ali kada je Kavani zaradio direktan crveni karton, sve je bilo jasno u 71. minutu.