26. Juna 2020.

Eibar “bježi od ispadanja”, Betis slomio Espanjol

Dve utakmice odigrane su u četvrtak i obe su završene pobedom domaćina minimalnim rezultatom.

U prvom odigranom meču je Eibar kao domaćin pobedio favorizovanu Valensiju i time uspeo da makar na kratko pobegne iz opasne zone.

Fudbaleri Eibara su do ove velike pobede došli tako što je Džofri Kondogbija već u 16. minutu postigao autogol nakon kornera što je značilo veliko slavlje za ekipu iz Baskije.

Valensija nije uspela mnogo da uradi, u drugom poluvremenu je čak delovala previše opušteno, a Elijakim Mangala je meč završio ranije, pošto je u 89. minutu utakmice zaradio i drugi žuti karton.

Eibaru je ovo sedma pobeda u šampionatu, sada imaju 32 boda, što je za 6 više od Maljorke koja “sedi” na poziciji 18, koja je prva naredna i vodi u “Segundu”.

U drugom susretu su fudbaleri Betisa dočekali poslednjeplasirali Espanjol i uspeli da ih savladaju bez previše muka, kako je već rečeno, minimalnim rezultatom iliti 1:0.

Strelac jedinog gola na meču je nekadašnji as Barselone, Mark Bartra, koji je u 48. minutu postigao gol i doneo Betisu sva tri boda.