10. Januara 2020.

Efes srušio Barsu i ostao na vrhu, poraz Valensije, Zenit bolji u ruskom derbiju

Efes je na Barsu išao bez Vase Micića koji se povredio na treningu pre nekoliko dana, ali je svakako uspeo da slavi.

Oni su u Blaugrani pobedili Barselonu u jednoj sjajnoj utakmici u kojoj se ponovo istakao Šejn Larkin sa 26 postignutih poena.

Američki bek je stavio tim na svoja leđa i uspeo da iznese teret ovakve utakmice, koja je pobedom ostavila Efes u vrhu Evrolige sa 15-3 skorom koliko ima i madridski Real.

Odmah od starta je Efes krenuo snažno i ubacio 24 poena u prvoj deonici, Barsa je pružala otpor ali u tom egal meču na poluvreme se otišlo sa 3 poena prednosti gostiju.

U nastavku, Anadolu Efes se odvojio, ali je Barselona zahvaljujući Kjuriku i Mirotiću uspela da se vrati i čak da u poslednja 4 minuta povede sa 7 poena razlike. Efes potom ponovo stiže do prednosti, a izjednačenje i rezultat 82:82 donosi trojkom Nikola Mirotić.

U finišu istakao se Larkin sa 4 pogođena bacanja u nizu i doneo veliku pobedu svom timu. Pored njega, Singlton je odigrao jako dobro sa 17 poena i 8 skokova, dok je 10 imao Simon.

Na drugoj strani, Brendan Dejvis je postigao 20 poena, Dilejni 15, a Mirotić 14.

Što se tiče ostalih mečeva, CSKA je kao gost pobedila Bajern sa 84:77, a Vladimir Lučić, srpski reprezentativac, postigao je 17 poena u toj utakmici. Vanja Marinković je takođe blistao sa 20 poena u porazu Valensije od Olimpijakosa posle velike drame.

Valensija je bila u zaostatku tokom maltene čitave utakmice, ali su uspeli da se vrate u finišu, pošto je Vanja Marinković odigrao fantastično u poslednjoj četvrtini, ali je to ipak bilo nedovoljno i Valensija je u “La Fonteti” poražena od Olimpijakosa sa 93:91.

Košarkaši Zenita pobedili su u gostima ekipu Himkija sa 83:81 (16:15, 20:22, 25:11, 22:33) u utakmici 18. kola Evrolige.

Zenit je upisao petu pobedu od početka sezone, ali je i dalje poslednji na tabeli, dok Himki ima skor 8-10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vil Tomas sa 20 poena, dok je Ostin Holins dodao 15. Mateuš Ponitka je postigao 12 poena.

U redovima Himkija najbolji je bio Aleksej Šved sa 30 poena, ali ni to nije pomoglo domaćinu da izbegne poraz.

Janis Tima je imao učinak od 17 poena, dok je Stefan Jović utakmicu završio sa dva postignuta poena.

Utakmica je od samog starta bila neizvesna, Zenit je dobio prvu četvrtinu sa 16:15, ali je Himki na poluvremenu imao poen prednosti (37:36).

U nastavku, Zenit je dobio treću četvrtinu sa 16 poena prednosti i to je presudilo, iako je Himki uspeo da gotovo nadoknadi izgubljeno u poslednjoj deonici koju su dobili sa 11 poena.

Košarkaši Zenita u narednom kolu dočekuju Baskoniju, a Himki ekipu Valensije.