27. Decembra 2019.

Efes rutinski protiv Makabija, CSKA nanio Milanu novi poraz, Realu sudar titana u Atini, debakl Ivanovića u Berlinu

Vasilije Micić, plejmejker šampiona Turske, bio je najefikasniji u pobedničkom sastavu i bio je jedan od najzaslužnijih za rutinska dva boda.

Reprezentativac Srbije na terenu je proveo 29 minuta i za to vreme ostvario je učinak od 23 poena (8/15), dva skoka i pet asistencija.

Vicešampion Evrope utakmicu je prelomio u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 32:17. Makabi nije uspeo da se vrati iz velikog minusa i pretrpeo je peti poraz, a prvi posle više od mesec dana.

U pobedničkom sastavu Micića je pratio Rod Buboa sa 22 poena, Kruno Simon je dodao 19, Šejn Larkin 15, a Tibor Plajs je postigao 11 poena.

“Izraelski ponos” predvodio je Džejk Koen sa 15 poena, Vilbekin je postigao 12, a Anđelo Kalojaro 10 poena.

Efes u narednom kolu čeka Himki, dok će Makabi igrati u Kaunasu protiv Žalgirisa.

Košarkaši Armanija iz Milana poraženi su na gostovanju od moskovskog CSKA 78:75 u 16. kolu Evrolige.

Srpski košarkaši Vladimir Micov i Nemanja Nedović odigrali su veoma slabe partije i Moskovljani zasluženo dolaze do pobede.

Ovo je bio prvi meč Nedovića posle pauze zbog povrede i nije imao najbolje veče, pošto je za 17 minuta na terenu postigao sedam poena (3/8) i uz to je imao dve izgubljenje i niti jedan skok i asistenciju.

Šutersko veče nije imao ni Vladimir Micov. Krilni košarkaš je za ubacio pet poena (2/7), uz tri skoka, tri asistencije i dve ukradene lopte.

CSKA je upisao jedanaestu pobedu, dok je Milano posle odličnog starta pretrpeo čak osmi poraz

Milano je odigrao sjajno prvo poluvreme, defanzivno su bili na nivou, CSKA je promašivao i na pauzu se otišlo sa rezultatom 32:39.

Domaći košarkaši mnogo motivisaniji ušli su u treću četvrtinu i posle nekoliko minuta su vratili prednost na svoju stranu. Armani je uspeo da izdrži nalet i da u poslednju četvrtinu uđe sa 59:61.

Dobru igru iz treće četvrtine domaći tim preneo je u četvrtu i većim delom je kontrolisao igru i rezultat. Armani je imao svoje šanse, ali nije bilo mnogo raspoloženih igrača i CSKA je zasluženo došao do pobede.

Predvodio ih je Danijel Heket sa 30 poena, Džejms je imao 17 i 11 asistencija, uz šest skokova, dok je Johanes Fohtman postigao 14. U poraženom sastavu Rodriges i Gudaitis ubacili su 13, Tarzuski 11, a Rol 10 poena.

Košarkaši Real Madrida nadigrali su Panatinaikos 87:75 u Atini, dok je berlinska Albe deklasirala Baskoniju 81:56, u 16. kolu Evrolige.

U duelu dva košarkaška titana, Real je posle izjednačene borbe u prvih 15 minuta meča, slomio PAO u završnici poluvremena za +10 (44:34), a onda iskoristio momentom i u trećem periodu dotukao “zelene” stekavši nedostižnih +18 (57:39).

PAO je uspeo pred poslednji kvartal da se primakne na samo osam poena zaostatka (66:58), ali nije imao snage za potpuni preokret. Real lako “beži” na +14 (77:63) i rutinski privodi meč kraju.

Real je do 13. pobede u sezoni, a 11. uzastopne, “nosio” Entoni Rendolf sa 22 poena i 5 skokova.

Pratili su ga Valter Tavares sa po 14 poena i skokova, Fabijan Kozer sa 12 i Džeferi Tejlor sa 10.

Najefikasniji u ekipi PAO bio je Nik Kalates sa 19 poena uz 7 asistencija i 5 skokova, dok je 18 uz 9 uhvaćenih lopti imao Džimer Fedet.

Nemački tim je prekinuo seriju od četiri poraza na povratničkom debiju Duška Ivanovića na klupu španskog tima.

Nakon početnog vođstva Baskonije, Alba je uspostavila kontrolu, stigla do +11 (23:12) već u prvom kvartalu, da bi do poluvremena nemački tim povećao razliku na +15 (41:26).

Alba je meč definitivno prelomila u trećem periodu koji završava sa +20 (57:37), nakon čega su se i gosti iz Vitorije predali pa je razlika rasla i do +27 (81:54).

Albu je do pete pobede u sezoni predvodio Martin Hermanson sa 18 poena, 17 je dodao Rokas Giedraitis, dok je dabl-dabl ostvario Lendri Noko sa po 11 poena i skokova.

Najefikasniji u timu Baskonije bio je Ševon Šilds sa 11 poena, dok je dvocifren učinak imao još samo Majkl Erik sa 10.

Košarkaši Asvela savladali su ruski Himki 92:88, u poslednjem meču 16. kola Evrolige u četvrtak.

Francuski tim je zamalo ispustio 19 poena prednosti s kraja trećeg perioda, dozvolivši gostima da priđu na samo poen zaostatka 15 sekundi pre kraja.

Međutim, nakon što je Tejlor bio polovičan sa penala (90:88), Krejmer promašuje oba slobodna bacanja za goste, a nakon novog faula Rusa, Lajti “overava” pobedu domaćina.

Asvel je do osme pobede, druge uzastopne, predvodio upravo Dejvid Lajti sa 20 poena i 5 skokova.

Najbolje ga je pratio Džordan Tejlor sa 17 poena uz 8 asistencija, 11 je dodao Adrien Pejn, a 10 je ubacio Čarls Kahudi.

Najefikasniji u osmom porazu Himkija bio je Janis Tima sa 20 poena, dok su po 15 ubacili Aleksej Šved i Džeremi Evans.

Srpski reprezentativac Stefan Jović je postigao samo 4 uz 7 asistencija, po 3 ukradene i izgubljene lopte i 2 skoka.