7. Februara 2020.

Efes nezaustavljiv, Kampaco izjednačio Jovićev rekord, gužva za Top 8!

Turski klub su predvodili Šejn Larkin sa 25 i srpski košarkaš Vasilije Micić sa 22 poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Zek Lidej sa 22 poena, Kej Si Rivers je ubacio 21, Edgaras Ulanovas 12 poena.
Efes je vezao devet pobeda i prvi je u Evroligi sa skorom 21/3.

Žalgiris, jedan od konkurenata Crvenoj zvezdi u borbi za plasman u narednu fazu, zabeležio je 15. poraz i 11. je na tabeli, mesto ispod srpskog kluba.

Košarkaši Real Madrida savladali su kao gosti ekipu Albe sa 103:97, u okviru 24. kola Evrolige.

Meč je obeležio fenomenalni Fakundo Kampaco koji je imao 19 asistencija, čime je izjednačio rekord Stefana Jovića u broju asistencija na jednom meču.

Argentinac je uz to dodao i 10 poena, a najefikasniji su bili Džejsi Kerol i Entoni Rendolf sa po 27 poena.

Kod berlinskog tima najbolji je bio Rokas Giedraitis sa 17 poena, Markus Erikson je dodao 12, a Johanes Timan i Martin Hermanson po 10 poena

Gosti su ovaj duel prelomili u trećem kvartalu, koji su dobili sa 29:11. Kraljevski klub je odlično odigrao i prvu četvrtinu, da bi Alba furioznim drugim delom prvog poluvremana (35:9) uspela u tom trenutku da preokrene i stekne dvocifrenu prednost.

Novog iznenađujućeg trijumfa, kako je i rečeno, koštao ih je treći kvartal, tako da je Real opet preuzeo drugu poziciju od velikog rivala Barselone.

U narednom kolu Real gostuje Fenerbahčeu, dok Alba putuje u Sankt Peterburg Zenitu.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su CSKA sa 72:59, u okviru 24. kola Evrolige.

Pirejski klub je do treće pobede zaredom na svom terenu stigao zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini, koju su dobili sa 21:4.

To je bilo svojevrsno samouništenje Moskovljana, pošto su u tom kvartalu koš domaćih pogodili samo Darun Hilijard sa distance i Kajl Hajns i Janis Strelnieks, koji su bili polovični sa linije slobodnih bacanja.
CSKA je pokušao da se vrati u poslednjoj četvrtini, ali im to atinski klub nije dozvolio.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Kostas Papanikolau sa 19 poena, dok je Augustim Rabit dodao 13 poena.

Brendon Pol je imao 11, baš kao i Nikola Milutinov, koji je uz to sakupio i 12 skokova.

Kod CSKA, kao po običaju, najbolji je bio Majk Džejms sa 20 poena, a jedini dvocifreni bio je još samo Darun Hilijard.

U narednom kolu Olimpijakos dočekuje ASVEL, dok CSKA gostuje Crvenoj zvezdi.

Košarkaši Baskonije savladali su na svom terenu ASVEL sa 79:65, u okviru 24. kola Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića prekinuli su niz od četiri poraza u svim takmičenjima i tako se ponovo uključili u borbu za Top 8, od koje je sada dele dve pobede.

Sa druge strane, gosti iz Liona su pretrpeli četvrti poraz na poslednjih pet utakmica u elitnom takmičenju, imaju isti skor kao Baskijci (9-15), što znači da neće odustati od borbe za najboljih osam.
Na ovom meču Baskonije je vodila od prvog do poslednjeg minuta i dobila je sve četvrtine, osim druge, kada su gosti slavili sa 24:19.

Najbolji kod domaćih bio je Tornike Šengelija sa 15 poena, dok su po 12 postigli Zoran Dragić i Ševon Šilds.

Kod ASVEL-a jedini dvocifreni bio je Edrijan Pejn sa 16 poena.