25. Juna 2020.

Džeko heroj “vučice”, Lacio ispustio pobjedu u Bergamu

Ekipa Simonea Inzagija odigrala je neprepoznatljivo loše u drugom poluvremenu u koje je ušla sa golom prednosti 2:1.

De Run je u petom minutu postigao autogol, a Milinković-Savić u je u 11, sjajnim udarcem, povisio na 2:0.

Beloti 16

Gosens je do kraja poluvremena, tačnije u 38. minutu, uspeo da smanji zaostatak i to je dodatno motivisalo igrače Atalante.

Ruslan Malinovski je u 66. minutu izjednačio na 2:2, dok je pobedu ekipi iz Bergama doneo Palomino u 80. minutu.

Lacio se ovim porazom udaljio od Juventusa koji sada ima četiri boda više od nebesko plavih. Atalanta je četvrta sa 54 boda.

U drugom meču večeri Roma je savladala Sampdoriju sa 2:1.

“Vučica” je posle preokreta došla do trijumfa, a heroj ekipe iz Rima bio je Edin Džeko.

Bosanskohercegovački fudbaler je u 64, a potom i u 85. minutu zatresao mrežu gostiju, čime je doneo sva tri boda Romi.

Roma se nalazi na petom mestu sa 48 bodova, dok je Sampdorija 16. sa 26.