10. Oktobra 2019.

Džejsi spasio Real, ASVEL srušio Panatinaikos, CSKA rutinski protiv Bajerna

Real Madrid je savladao Makabi iz Tel Aviva na domaćem terenu rezultatom 86:85, dok je ASVEL ostao nepobeđen i trijumfovao nad Panatinaikosom u Francuskoj sa 79:78.

U Madridu se vodila velika borba tokom celog meča. Real je u jednom trenutku imao +9, ali je Makabi to vrlo brzo smanjio.

20.45 Armani – Žalgiris

Gosti su poveli tokom treće deonice, ali u četvrtu ušli u potpunom egalu (65:65).

Ekipa iz Tel Aviva vodila je tokom cele četvrte četvrtine, a do vođstva na 20 sekundi do kraja došla košem Skotija Vilbekina za +2.

Real je imao desetak sekundi za napad, a otvoren je ostao Džejsi Kerol, koji se namestio i pogodio.

Makabi je imao nešto manje od tri sekunde za napad, Kvinsi Ejsi je na teran na težak šut, koji nije pogodio.

Kod Madriđana najefikasniji je bio Džoradn Miki sa 16 poena, a imao je i 11 uhvaćenih lopti. “Meč-viner” Kerol je postigao 14, Entoni Rendolf 11, a Fakundo Kampaco deset poena.

Skoti Vilbekin je na drugoj strani upisao 22 poena, dok su po 15 postigli Elajdža Brajant i Džon Dibartolomeo.

U Lionu je viđen sličan meč kao i u Madridu, a ASVEL je uspeo da dođe do 2/2 posle pobede nad drugim grčkim gigantom, nakon što je u prvom kolu lako pobedio Olimpijakos.

Posle rezultatske “klackalice” u prvom poluvremenu PAO se odlepio u trećem kvartalu i imao čak +13 (63:50).

Prednost gostiju se brzo istopila, ali su i dalje vodili tokom cele poslednje deonice.

PAO je poveo rezultatom 78:73 na 1:34 do kraja, ali su usledili poeni Livija i Kahudija za izjednačenje.

Kalates je u narednom napadu promašio trojku, a Džordan Tejlor pogodio jedno slobodno bacanje na 14 sekundi do kraja za 79:78.

U poslednjem napadu PAO se nije najbolje organizovao, pa je Kalates promašio trojku u poslednjoj sekundi.

Najefikasniji kod pobednika bio je Lajti sa 18 poena, a pratili su ga Džekiri sa 15 poena i 12 skokova i Kahudi sa deset poena.

Na drugoj strani istakao se Dešon Tomas sa 22 poena. Džimer Fridet je imao 18, dok je Kalates upisao 13 poena, tri asistencije i osam skokova.

Košarkaši moskovskog CSKA su savladali Bajern sa 79:68 u drugom kolu nove sezone Evrolige.

Ruski tim je zabeležio drugu pobedu u takmičenju, dok su izabranici trenera Dejana Radonjića pretrpeli prvi poraz.

Branilac titule šampiona Evrope je u svoju korist rešio svaku četvrtinu, a razlika od sedam poena na poluvremenu nije bila dostižna za ekipu iz Minhena.

Najefikasniji u timu trenera Dimitrisa Itudisa je bio Vil Klajburn sa 15 poena uz osam skokova dok su Džoel Bolomboj i Johanes Vojtman ubacili po deset.

Vredi napomenuti da je nemački košarkaš upisao i 12 skokova.

Na drugoj strani je najbolji utisak ostavio Greg Monro (17 poena, 10 skokova), Nihad Đedović je dodoa 12, a Vladimir Lučić je meč završio sa po šest poena i skokova.