23. Decembra 2019.

Džejms odmarao: Nagetsi razbili Lejkerse, Dalas “prosuo” +30 protiv šampiona, rekord karijere Tejtuma!

Nagetsi su Lejkersima, koji su igrali bez Lebrona Džejmsa prvi put ove sezone, naneli treći poraz u nizu, a upisali šestu pobedu.

Lejkersi su održavali rezultatski priključak sve do sredine treće četvrtine, kada je Denver napravio seriju od 12:0 i došao do dvocifrene prednosti.

Tim iz Kolorada nastavio je da igra odlično i početkom poslednje deonice došao do ogromnih 105:82, a oporavka za “jezerdžije” nije bilo.

Nikola Jokić odigrao je 27 minuta i za to vreme zabeležio 18 poena (5/8), šest skokova i pet asistencija, uz po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Najefikasniji u Nagetsima bio je Pol Milsap sa 21, dok je Geri Heris dodao 19 poena. Vil Barton je imao dabl-dabl od 14 poena i 13 skokova.

Entoni Dejvis je bio nezautavljiv sa 32 poena i 11 skokova, a jedini dvocifreni pored njega Kajl Kuzma sa 16 poena.

Košarkaši Dalas Maveriksa ispustili su prednost i pretrpeli poraz od šampiona NBA lige, Toronto Reptorsa.

Toronto je uspeo da odbrani Skotjabank arenu i dođe do pobede rezultatom 110:107.

Obe ekipe bile su oslabljene neigranjem najboljeg igrača. Domaćinu je falio Paskal Sijakam, a gostima Luka Dončić.

NBA, noć između nedelje i ponedeljka:
Toronto – Dalas 110:107
Boston – Šarlot 119:93
Milvoki – Indijana 117:89
Oklahoma – Klipers 118:112
Lejkers – Denver 104:128

Maveriksi su odlično počeli meč, ušli u dobar ritam i potpuno zaustavili sva oružja kanadske ekipe, te tokom treće četvrtine došli i do ogromnih +30 (85:55).

Iako je od tog trenutka do kraja meča bilo još 15-ak minuta, to je bilo i više nego dovoljno vremena da se Reptorsi vrate.

Šampion NBA lige odigrao je furioznu poslednju četvrtinu, osvojio je sa 47:21 i došao do velike pobede.

Na korak od tripl-dabla bio je Kajl Lauri sa 32 poena, osam skokova i deset asistencija, a pratili su ga Kris Buše sa 21 i Ronde Holis-Džeferson sa 18 poena. Srpski centar Boban Marjanović odigrao je nešto više od dva minuta i imao jedan poen i dva skoka, uz izgubljenu loptu.

Džejlen Branson je imao 21 poen i devet asistencija, Kristaps Porzingis 19 poena i 12 skokova, Dvajt Pauel 17, a Tim Hardavej 16 poena.

Košarkaši Bostona, Milvokija i Oklahome ostvarili su pobede u noći između nedelje i ponedeljka.

Boston je pobedio Šarlot Hornetse na svom terenu rezultatom 119:93.

Seltiksi su se mučili u prvom poluvremenu i viđena je rezultatska klackalica.

Domaćin je nadjačao protivnika krajem treće četvrtine i došao do +9, a onda u poslednjoj deonici potpuno uništio (35:16) protivnika i priveo meč kraju.

Rekord karijere postavio je Džejson Tejtum koji je imao 39 poena, uz 12 skokova. Pratili su ga Kemba Voker sa 23 i Džejlen Braun sa 16 poena.

U Šarlotu najbolji je bio Devonte Grejam sa 23 poena i deset skokova. BIzmak Bijombo je imao 18, a Majls Bridžis 15 poena.

Milvoki Baksi su savladali Indijana Pejserse 117:89.

Ni u jednom trenutnu na ovom meču se pobednik nije dovodio u pitanje, te su Baksi potvrdili dominaciju i ostali na čelu Istoka.

Janisu Adetokumbu je falila asistencija do tripl-dabla (19p, 19sk, 9as), a od njega je efikasniji u Baksima bio samo Ves Metjuz sa 19 poena. Bruk Lopez i Džordž Hil su imali po 17.

Na drugoj strani sitakao se Domantas Sabonis sa 19 poena i 18 skokova, dok je Dag Mekdermot “povukao” sa 15 poena iz devet šuteva.

Los Anđeles Klipersi nisu uspeli da nadoknade izostanak Kavaja Lenarda, pa ih je savladala Oklahoma sa 118:112.

Klipersi su imali svjoe šanse i čak i prednost tokom velike većine drugog poluvremena, ali je Tander odličnom završnicom došao do pobede, četvrte u nizu.

Do nje ih je vodio Šej Gildžus-Aleksander sa 32 poena. Denis Šruder je ubacio 28, uz šest asistencija, a Stiven Adams 20, uz 17 skokova.

Pol Džordž je podbacio na drugoj strnai i postigao 18 poena uz šut 6/17. Montrezl Herel je imao isti broj poena, dok je jedini efikasniji bio Lu Vilijams sa 22 poena, dodavši i sedam uspešnih dodavanja.