12. Aprila 2022.

Dvomeč za pamćenje – Benzema nokautirao Čelsi!

Posle 3:1 u Londonu za Real, niko nije očekivao da će se Čelsi vratiti i čak imati rezultat za prolaz.

Čelsi je pobedio 3:1 (1:0) u regularnom delu, dok je posle dodatnih 30 minuta u produžetku završen meč rezultatom 2:3 i Real je prošao dalje zbog ukupnog rezultata 5:4.

Real je bolje ušao u utakmicu protiv Čelsija i u prvih 10 minuta je Vinisijus pravio velike probleme Risu Džejmsu, koji je rano zaradio žuti karton, već u 11. minutu.

Benzema je imao dobru priliku da sa 18 metara ugrozi Mendija iz slobodnog udarca, ali je gađao preko gola.

Čelsi je zatim iz prve prave šanse stigao do vođstva.

Krenuli su gosti u brz napad, Verner je u kontri odigrao do Maunta, koji sa ivice kaznenog sjajno pogađa desni ugao za vođstvo Čelsija u 15. minutu.

Real je zatim zaigrao dosta sigurnije u nastavku prvog poluvremena, dobro se branio i nije dozvoljavao Čelsiju da dođe do nove prave šanse.

Gosti su pokušavali sa distance, ali su svi udarci išli ili preko ili pored gola.

Što se tiče Reala, u prvom poluvremenu nisu imali nijedan šut u okvir gola.