6. Jula 2019.

Dva preokreta u “klasiku” Afrike – Igalo i Ivobi skinuli Kamerun sa trona

Fudbaleri Nigerije plasirali su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija (KAN) posle velikog preokreta u jednom od derbija turnira.

“Superorlovi” su eliminisali branioca titule Kamerun sa 3:2, posle dva preokreta u Aleksandriji.

Nigerija je povela preko Odina Igala u 19. minutu, ali Stefan Bahoken i Klinton Nžije preokreću u poslednjih pet minuta prvog poluvemena.

Međutim, sredinom drugog dela meča “Superorlovi” odgovaraju istom merom, sa dva gola u roku od tri minuta.

Drugim golom na meču je izjednaio Igalo, a potom je asistirao Aleksu Ivobiju za novi preokret, koji je bio i konačan.

Kasnije igraju domaćin Egipat i Južna Afrika. Osmina finala KAN je donela iznenađenje već prvog dana ove faze, u petak.

Benin je šokirao jednog od favorita turnira Maroko 2:1 posle produžetaka, i to sa igračem više.

Da stvar bude još bolnija po “Lavove sa Atlasa”, Maroko je promašio penal za pobedu u 90. minutu, neprecizan je bio Hakim Zijeh.

Iznenađenje nije dozvolio Senegal, koji je minimalnim rezultatom savladao Ugandu, pogotkom Sadija Manea.